Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 11 kwietnia 2018, 14:50

autor: Jiker

AMC stworzy serial na podstawie powieści NOS4A2

NOS4A2, powieść Josepha Hillstroma Kinga, starszego syna Stephena Kinga, doczeka się ekranizacji. Produkcję stworzy stacja AMC, znana z telewizyjnych adaptacji Żywych trupów, a także serii Breaking Bad i Mad Men.

Stacja telewizyjna AMC dała zielone światło serialowi NOS4A2, tworzonemu na podstawie powieści Josepha Hillstroma Kinga – pisarza znanego z Pudełka w kształcie serca, Rogów i ubiegłorocznego Strażaka, a także zbioru opowiadań Upiory XX wieku, tworzącego pod pseudonimem Joe Hill. Autor – tak, tak, chodzi o starszego syna Stephena Kinga – będzie pełnił funkcję producenta wykonawczego, wspólnie z Jamim O’Brienem (w dorobku serie Fear the Walking Dead i Hell on Wheels).

Joe Hill porównuje NOS4A2 do It, jednego z najgłośniejszych dzieł Stephena Kinga. - AMC stworzy serial na podstawie powieści NOS4A2 - wiadomość - 2018-04-11
Joe Hill porównuje NOS4A2 do It, jednego z najgłośniejszych dzieł Stephena Kinga.
AMC stworzy serial na podstawie powieści NOS4A2 - ilustracja #2

NOS4A2 (czyt. Nosferatu) nie będzie pierwszą ekranizacją powieści Joego Hilla. Takie miano przypadło bowiem Rogom – filmowi pełnometrażowemu z 2013 roku. W obrazie, nakręconym przez francuskiego reżysera Alexandre’a Aję, główną rolę zagrał Daniel Radcliffe. Produkcja opowiada o chłopaku podejrzanym o zamordowanie swojej dziewczyny, który pewnego dnia zauważa dziwne zmiany na czole.

Pierwszy, 10-odcinkowy sezon skupi się na postaci Vic McQueen, która odkrywa, że posiada niezwykłą zdolność przenoszenia się w przestrzeni i docierania w ten sposób do zagubionych przedmiotów. W efekcie bohaterka trafia na trop Charliego Manxa, seryjnego porywacza dzieci, i postanawia się z nim zmierzyć. Co ciekawe, jeszcze w zeszłym roku AMC zrezygnowała z nakręcenia pilota NOS4A2, podobnie jak miało to miejsce w przypadku innych powstających produkcji stacji, takich jak Dietland oraz Lodge 49.

Joe Hill wydaje się być bardzo zadowolony ze współpracy z AMC. W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez stację telewizyjną powiedział: „Portfolio AMC mówi samo za siebie. Kto nie chciałby współpracować z producentami Mad Men, Breaking Bad i Żywych trupów?”. Pozostaje mieć nadzieję, że dobry humor nie opuści go przynajmniej do premiery pierwszego sezonu serialu, zaplanowanej na 2019 rok.

  1. Oficjalna strona internetowa telewizji AMC
  2. Oficjalna strona internetowa Joego Hilla
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.