Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2022, 13:15

Red Dead Redemption 2, jakiego jeszcze nie widzieliście; fan pokazuje grę z innej perspektywy

Jeden z internautów przygotował interesujące nagranie z gry Red Dead Redemption 2, przygotowane w technice Tilt-Shift. Dzięki niej produkcja studia Rockstar wygląda niczym diorama bądź makieta.

Nie raz mieliśmy już okazję podziwiać interesujące fanowskie materiały związane z Red Dead Redemption 2. Wystarczy wspomnieć teren z gry odtworzony w Cities: Skylines, glinianą rzeźbę prezentującą Arthura Morgana na koniu czy nagranie przedstawiające działanie systemu pogody w dziele studia Rockstar. Jednym z najnowszych tego typu dzieł, na które warto zwrócić uwagę, jest filmik stworzony przez użytkownika YouTube'a o pseudonimie Flurdeh. Składa się on z fragmentów gameplaya, przedstawiających scenki rodzajowe z różnych lokacji w tytule. Co jest w nim takiego wyjątkowego? Otóż autor postarał się, by przygotowany materiał sprawiał wrażenie obcowania z makietą bądź dioramą.

Jak udało się uzyskać taki efekt? Dzięki Tilt-Shiftowi. Jest to termin określający technikę fotograficzną polegającą na korekcji perspektywy, czyli przesunięciu części obiektywu względem płaszczyzny obrazu tak, by na przykład uniknąć zakrzywionych krawędzi budynków. W konsekwencji można uzyskać efekt, w którym ostrość ustawiona jest tylko na jednym fragmencie obrazu, a cała reszta pozostaje zamazana. Podbija to wrażenie sztuczności świata, który wygląda niczym plastikowa miniatura, przywodząc na myśl makiety kolejek elektrycznych. Przykład zdjęcia zrobionego tą techniką w rzeczywistym świecie, prezentującego przejazd szwedzkiej rodziny królewskiej, możecie zobaczyć poniżej.

Red Dead Redemption 2, jakiego jeszcze nie widzieliście; fan pokazuje grę z innej perspektywy - ilustracja #1
Źródło: Wikipedia

Warto zauważyć, że to nie pierwsze tego typu dzieło autorstwa Flurdeha. Stworzył on już nagrania z wykorzystaniem Tilt-Shiftu, prezentujące światy Cyberpunka 2077, BioShocka Infinite, Half-Life'a 2 oraz Batman: Arkham Knight. Na jego kanale możemy także znaleźć kilka bardziej tradycyjnych nagrań, na których znajdują się piękne krajobrazy z szeregu różnych produkcji.

  1. Oficjalna strona gry Red Dead Redemption 2
  2. Oficjalna strona firmy Take-Two