Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 16 października 2020, 10:03

autor: Adrian Werner

Imponująca rzeźba z Red Dead Redemption 2 hitem YouTube

Internet podbija filmik pokazujący proces tworzenia glinianej rzeźby bohatera gry Red Dead Redemption 2. Materiał na YouTube obejrzano już ponad 20 mln razy.

Lubimy ciekawe przejawy kreatywności fanów gier, a jeszcze lepiej, gdy zostają one ciepło przyjęte przez szeroką publiczność. Takim sukcesem okazała się gliniana rzeźba Arthura Morgana z Red Dead Redemption 2 autorstwa Crafty Art. Filmik ukazujący proces tworzenia został opublikowany 31 lipca tego roku na YouTube i właśnie przekroczył 20 milionów wyświetleń.

Rzeźba pokazuje Arthura na koniu. Materiał pozwala prześledzić cały proces tworzenia tego dzieła – poczynając od metalowego szkieletu, a kończąc na dopracowaniu detali. W tle przygrywa oczywiście muzyka z RDR2.

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy filmik na kanale artysty. Materiał wzbudził również zachwyt wśród użytkowników serwisu Reddit. Sukces ten jest zasłużony, gdyż rzeźba robi ogromne wrażenie poziomem detali.

Warto wspomnieć, że to nie jedyny tego typu hit ostatnich dni. Tydzień temu pisaliśmy o pomysłowym projekcie zainspirowanym Among Us. Simon z kanału ClayClaim tworzy imponującą makietę mapy z gry, wykorzystując do tego modelinę, karton, plastik oraz papier samoprzylepny.

Red Dead Redemption 2 inspiruje graczy na różne sposoby. We wrześniu głośno było o fanie, który poświęcił trzy miesiące na przygotowanie pokoju zainspirowanego westernem studia Rockstar Games.

Przypomnijmy, że RDR2 ukazało się 26 października 2018 r. na konsolach Xbox One i PlayStation 4, a w zeszłym roku doczekaliśmy się premiery na PC.

  1. Recenzja gry Red Dead Redemption 2 – sandbox na „dychę”
  2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
  3. Red Dead Redemption 2 – poradnik
  4. Red Dead Redemption 2 – strona oficjalna