Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2020, 10:51

autor: Vergil

Early Access Baldur's Gate 3 ukończony w siedem minut

Wydawać by się mogło, że Baldur’s Gate III będzie stanowić nie lada wyzwanie dla speedrunnerów. Jak się jednak okazuje, wersję gry, która trafiła do Wczesnego dostępu na Steamie, można ukończyć już w nieco ponad siedem minut.

Zespół Larian Studios przekonuje, że wersja gry Baldur's Gate III, którą od 6 października można sprawdzić w ramach Wczesnego dostępu na platformie Steam, oferuje około 25 godzin rozgrywki. Speedrunner posługujący się pseudonimem Professor Palmer udowadnia jednak, że czas ten można znacznie skrócić. Jak znacznie? Cóż, po zastosowaniu kilku „prostych” sztuczek, jak pomijanie absolutnie wszystkich zadań, walk i okazji do zdobycia punktów doświadczenia, a także skakanie po mapach, udało mu się ukończyć omawianą pozycję w... nieco ponad siedem minut. Warto przy tym odnotować, że osiągnięcie takiego wyniku wymagało od niego wykonania dwustu prób, co zdradził w rozmowie z redakcją serwisu Kotaku, więc w ostatecznym rozrachunku spędził przy tej produkcji znacznie więcej czasu.

Jako że pełną wersję gry Baldur’s Gate 3 będzie dało się ukończyć w 40 godzin (oczywiście z pominięciem zadań i aktywności pobocznych), można gdybać, że kiedy omawiany tytuł trafi już do sprzedaży, Professor Palmer lub inny speedrunner upora się z nim w nieco ponad dziesięć minut... pod warunkiem, że deweloperzy nie zaimplementują rozwiązań mających na celu ukrócenie tego typu zapędów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  3. Wszystko o Baldur’s Gate III
  4. Baldur’s Gate III – poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Baldur's Gate III

Baldur's Gate III