Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 10:02

Premiera Baldur’s Gate 3. Zamieszanie z wymaganiami sprzętowymi

Dzisiaj we wczesnym dostępie zadebiutuje gra Baldur’s Gate 3. Wiemy już dokładnie, o której godzinie to nastąpi. Spore zamieszanie wynikło za to ze zmiany wymagań sprzętowych pod względem wymaganego miejsca na dysku.

Premiera Baldur’s Gate 3. Zamieszanie z wymaganiami sprzętowymi - ilustracja #1
Na razie nie wiadomo, ile czasu gra spędzi we wczesnym dostępie.

Doczekaliśmy się wreszcie dnia premiery Baldur's Gate III w Early Access. Wczesna wersja gry zadebiutuje dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego. Dostępna będzie tylko na PC oraz w usłudze Google Stadia. Wydanie pecetowe kupimy na Steamie oraz w serwisie GOG.com. Projekt zaoferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Przed podjęciem decyzji o zakupie warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi, zwłaszcza że w tej kwestii pojawiło się spore zamieszanie. Karta BG3 na Steamie informuje, że gra potrzebuje 150 GB miejsca na dysku, podczas gdy w sierpniu była mowa o 70 GB. Deweloper ze studia Larian Games wyjaśnił jednak, że w rzeczywistości produkcja zajmie 80 GB. Nie wytłumaczono dokładnie tych nieścisłości, ale najpewniej wynikają one z faktu, że z kolejnymi aktualizacjami rozmiary wczesnej wersji będą się zwiększały, więc twórcy podają 150 GB na zapas, gdyż spodziewają się, że tyle zajmie pełne wydanie.

Wersja Early Access zaoferuje Akt 1. kampanii, którego ukończenie zajmie ok. 20-25 godzin. Gra ma być jednak mocno nieliniowa, więc będzie można ją przechodzić wielokrotnie, za każdym razem uczestnicząc w mocno odmiennych wydarzeniach.

Kilka dni temu autorzy ujawnili, że wczesna wersja pozwoli stworzyć postacie z ośmiu ras, a do tego dojdzie także bogaty wybór podras. Z kolei liczba klas wyniesie sześć. W późniejszych aktualizacjach te elementy zostaną rozbudowane o dodatkowe opcje.

Produkcja ma zaoferować realistyczne modele postaci. Aby zapewnić odpowiednią różnorodność, autorzy zeskanowali twarze 40 aktorów w różnym wieku i pochodzących z wielu grup etnicznych. Na tej podstawie opracowano ok. 150. wzorów głów, a kolejne mają pojawić się w aktualizacjach.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Widziałem Baldur's Gate 3 i już zbieram drużynę, bo jestem zachwycony
  3. Oficjalna strona internetowa ekipy Larian Studios
  4. Oficjalna strona internetowa firmy Wizards of the Coast
  5. Baldur’s Gate 3 naszych marzeń – czego oczekujemy od powrotu legendy RPG?