Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2020, 19:48

autor: Froozyy

Baldur’s Gate 3 - poznaliśmy rasy i klasy obecne we wczesnym dostępie

Deweloperzy ze studia Larian przedstawili dzisiaj rasy oraz klasy, które będą dostępne w Baldur’s Gate III w ramach wczesnego dostępu. Przy okazji ujawniono także możliwości modyfikacji wyglądu naszych bohaterów.

Baldur’s Gate 3 - poznaliśmy rasy i klasy obecne we wczesnym dostępie - ilustracja #1
Zamierzacie ograć Baldur’s Gate III we wczesnym dostępie?

Już za kilka dni (a dokładnie 6 października) we wczesnym dostępie zadebiutuje długo wyczekiwany RPG – Baldur’s Gate III. Tym samym deweloperzy coraz chętniej zasypują nas rozmaitymi szczegółami dotyczącymi produkcji. Pod koniec września dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądać relacje w drużynie, a dzisiaj możemy przyjrzeć się elementowi tworzenia postaci, jak również rasom oraz klasom obecnym we wczesnym dostępie.

Jak na rasowego RPG-a przystało, zabawę w najnowszej odsłonie Baldura rozpoczniemy od kreacji własnego bohatera. Próżno tutaj jednak szukać innowacji, bowiem deweloperzy postanowili po prostu sięgnąć po sprawdzone przez lata rozwiązania. Tak więc na początku przygody zdecydujemy m.in. o rasie (i opcjonalnie o podrasie), tle fabularnym oraz klasie naszej postaci. Opcje te oczywiście nie tylko wpłyną na możliwości dostosowania wyglądu bohatera, ale również będą miały odzwierciedlenie w rozgrywce.

Twórcy ze studia Larian przedstawili osiem głównych ras (oraz ich podrasy), które pojawią się w Baldur’s Gate III w ramach wczesnego dostępu. Ich listę znajdziecie poniżej, a szczegółowe informacje o nich zaprezentowano tutaj.

Baldur’s Gate 3 – rasy we wczesnym dostępie:

  • Human
  • Githyanki
  • Elf (High Elf, Wood Elf)
  • Drow (Seldarine Drow, Lolth-Sworn Drow)
  • Half-Elf (High Half-Elf, Wood Half-Elf, Drow Half-Elf)
  • Dwarf (Gold, Shield)
  • Halfling (Lightfoot Halfling, Strongheart Halfling)
  • Tiefling (Asmodeus Tiefling, Mephistopheles Tiefling, Zariel Tiefling)

Deweloperzy potwierdzili także ostanie przypuszczenia o klasach we wczesnym dostępie Baldur’s Gate III. Gracze na razie otrzymają możliwość zabawy jako Cleric, Fighter, Ranger, Rogue, Warlock i Wizard. Więcej informacji o wymienionych klasach znajdziecie w jednej z naszych niedawnych wiadomości. Dowiedzieliśmy się również, że będziemy mogli na rozmaite sposoby modyfikować wygląd naszych bohaterów – wybierzemy z wielu dostępnych fryzur, kolorów włosów, rodzajów makijażu czy też tatuaży.

Warto przypomnieć, że Baldur’s Gate III oficjalnie zadebiutuje na komputerach osobistych oraz w ramach usługi Google Stadia najwcześniej w przyszłym roku. Premierowa wersja gry zawierać będzie oczywiście m.in. więcej klas oraz ras niż produkcja wydana we wczesnym dostępie.