Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 stycznia 2022, 13:34

Rainbow Six: Extraction - pojawiły się pierwsze recenzje

Dziś premierę ma Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction. W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje, które na ogół są pozytywne, choć do piania z zachwytu recenzentom dość daleko.

W SKRÓCIE:
 • Dziś swoją premierę ma Rainbow Six: Extraction.
 • Do sieci trafiły już pierwsze recenzje gry, które w większości są pozytywne.
 • Większości recenzentom daleko jednak do zachwytów.

Dziś na rynku debiutuje Rainbow Six: Extraction, czyli kooperacyjna strzelanka, będąca kolejną odsłoną cyklu Tom Clancy’s Rainbow Six. Tym razem deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal postawili na motyw science fiction – gracze mają za zadanie zlikwidować tajemniczego kosmicznego pasożyta.

Do sieci trafiły już pierwsze recenzje Extraction i są one w gruncie rzeczy pozytywne. Średnia ocen krytyków na portalu OpenCritic wynosi 74/100.

Przykładowe recenzje Rainbow Six: Extraction

 1. God is a Geek – 9/10
 2. PC Gamer – 73/100
 3. Game Informer – 7,3/10
 4. IGN – 7/10
 5. GamesRadar – 3,5/5
 6. Gamespot – 7/10
 7. Screen Rant – 3/5
 8. TheGamer – 3/5

Recenzenci chwalą podstawy rozgrywki, jednak te zostały zbudowane już dużo wcześniej – z myślą o Rainbow Six: Siege. Extraction jako spin-off czerpie garściami z rozwiązań, które sprawdziły się w przypadku starszego kuzyna. W grze czeka na nas 18 operatorów z Siege, z myślą o których przygotowano system upgrade’ów (kolejna często wymieniana przez recenzentów zaleta).

Na minus poczytywane jest to, że umiejętności niektórych postaci są czysto sytuacyjne. Części krytyków nie podoba się również nierówny poziom trudności, który wymusza nieustanne skradanie. W przeciwnym wypadku gracz zostaje przytłoczony zgrają spawnujących się kosmitów. Niektórzy recenzenci wspominają też o powtarzalności wybranych misji, ale nie jest to często wytykana wada.

Koniec końców, chociaż zdania recenzentów są podzielone, to w jednym są zgodni – grze warto dać szansę, zwłaszcza z powodu jej obecności w Game Passie na premierę, co wydaje się być rozsądnym ruchem.

Przypomnijmy, że Rainbow Six: Extraction dostępne jest na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksie Series X|S.