Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2021, 20:28

autor: Filip "Szarmancki" Węgrzyn

Red Dead Redemption w Cities: Skylines - zobacz imponujący projekt gracza

Jeden z użytkowników serwisu Reddit oraz gracz Cities: Skylines wybudował w produkcji Paradox Interactive bardzo szczegółowe miasto oraz tereny wokół niego inspirowane krajobrazami gry Red Dead Redemption 2.

W serwisie Reddit użytkownik o pseudonimie Rowendi opublikował nagranie prezentujące owoce jego pracy nad projektem świata z Red Dead Redemption 2 w Cities: Skylines. Dzieło jest na tyle imponujące, że wielu użytkowników komentujących jego post myliło krajobrazy z filmiku z właściwą grą. Wiadomo, że miasto i tereny zielone zostały stworzone za pośrednictwem modyfikacji, niestety autor nie podał konkretnych tytułów w swojej publikacji. Nie zmienia to jednak faktu, jak wielu graczy Cities: Skylines chciałoby ujrzeć rozszerzenie do wydawanej przez Paradox Interactive produkcji, które przenosiłoby akcję do realiów Dzikiego Zachodu.

Oprócz samego nagrania, Rowendi zamieszczał już na Reddicie zrzuty ekranu prezentujące wybudowane przez niego miasto oraz florę inspirowane światem Red Dead Redemption. Nie jest to jednak pierwszy taki projekt, jakiego podjęli się gracze Cities: Skylines. W ubiegłym roku na kanale Greenbeak pojawiła się seria filmików przedstawiających równie dopracowane tereny znane z produkcji Rockstar Games.

Jak wspomniałem wcześniej, do stworzenia tych projektów potrzebne były odpowiednie mody. Mimo braku ich źródeł, w Warsztacie Steam możemy znaleźć takie fanowskie rozszerzenia jak Cowboyland, znany z drugiej odsłony Red Dead Redemption hotel Frontier Saints czy kolekcja modyfikacji zgromadzona przez autora z kanału Greenbeak.

Jak powszechnie wiadomo, tytuły wychodzące spod skrzydeł Paradox Interactive bogate są w różnorodne DLC, jednak w jego popularnym citybuilderze brakuje dodatków umożliwiających tworzenie natury oraz miasteczek rodem z westernów. Nad tym faktem ubolewają fani takich światów, co możemy zaobserwować chociażby po powyższych pracach czy komentarzach w serwisie Reddit.

Red Dead Redemption w Cities: Skylines - zobacz imponujący projekt gracza - ilustracja #1
„Nie ukrywam, chciałbym teraz zobaczyć dodatek na Dzikim Zachodzie do Cities: Skylines”