Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2021, 20:08

Świętuj 10 urodziny Terrarii w świecie z wyjątkowymi kolorami

Z okazji dziesiątych urodzin gry Terraria jej twórcy, studio Re-Logic, wypuścili aktualizację 1.4.2.3, która wprowadziła specjalne ziarno świata oraz garść poprawek.

Studio Re-Logic, deweloper znanej i lubianej przez graczy gry Terraria, postanowiło uczcić dziesiątą rocznicę premiery swojego sandboxa, która miała miejsce 16 maja 2011 roku. Najlepszym na to sposobem okazała się kolejna aktualizacja. Patch 1.4.2.3 wzbogaca produkcję o specjalne ziarno świata (Celebratory Seed), a także naprawia kilka mniejszych i większych błędów.

Do wykreowania nowego świata z użyciem Celebratory Seed będziemy potrzebować swego rodzaju hasła. To nie jest jednak trudne do odgadnięcia – wystarczy wiedzieć, że jest ono związane z dziesiątymi urodzinami gry (znajdziecie je nawet w tej wiadomości, ale nie powiem gdzie). Po rozwiązaniu zagadki i wykreowaniu obszaru zostaniecie przeniesieni na plażę. Z pewnością szybko zauważycie, że niektóre elementy zrodzonego z Waszego ziarna świata mają dziwne, nietypowe kolory. Od razu traficie też na świętujących NPC-ów, których imiona powinny zwrócić uwagę zwłaszcza wieloletnich fanów Terrarii. To, oczywiście, nie wszystkie ciekawostki, ale aby nie psuć Wam zabawy, nie będę ich opisywał. Udanych poszukiwań!

Świętuj 10 urodziny Terrarii w świecie z wyjątkowymi kolorami - ilustracja #1
Kolorowo, co? Źródło: YouTube – Mangetsuu.

Twórcy Terrarii nie wprowadzili zbyt wielu poprawek w aktualizacji 1.4.2.3 do swojej gry. Zmienili statystyki zestawu Frost Armor, dodali brakujący opis woreczka skarbów Królowej Szlamu (Queen Slime's treasure bag), naprawili błąd, przez który stwory Króla Szlamu (King Slime) zbierały pieniądze, a następnie znikały wraz z nimi itp. Pełną ich listę znajdziecie tutaj.

Re-Logic zastrzega, że aby świętować dekadę istnienia gry i cieszyć się zawartością patcha 1.4.2.3, niezbędne jest pobranie nowej wersji dedykowanego serwera. Warto również wspomnieć, że studio zorganizowało konkurs, w którym członkowie społeczności mogą pochwalić się swoją twórczością związaną z Terrarią: mapami, pakietami tekstur, fanartami, zrzutami ekranu itd. Prace można nadsyłać do niedzieli 13 czerwca do godziny 17:59 czasu polskiego. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie deweloperów.

Pojawienie się aktualizacji 1.4.2.3 może zaskakiwać – w końcu twórcy stwierdzili, że rozwój gry został już zakończony. Nie przeszkodziło im to jednak zapewnić fanom Terrarii wsparcia Warsztatu Steam oraz wydania opisanego powyżej patcha. Kto wie, być może czekają nas kolejne niespodzianki z ich strony? Posiadacze 35 milionów kopii gry na pewno by ich nie odmówili.