Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2021, 19:04

autor: Szarmancki

Data premiery The Ascent; prześlicznego cyberpunkowego RPG akcji

Znamy datę premiery The Ascent - izometrycznej strzelanki RPG osadzonej w cyberpunkowym świecie od studia Neon Giant. Pojawiła się również możliwość zakupu gry w przedsprzedaży na Steam oraz na konsole Xbox Series X/S i One.

Debiutancka produkcja studia Neon Giant - izometryczna strzelanka RPG The Ascent - otrzymała kolejny zwiastun prezentujący fragmenty rozgrywki oraz konkretną datę premiery. Gra zostanie wydana 29 lipca na komputery osobiste za pośrednictwem platformy Steam oraz na konsole Xbox Series X/S i Xbox One. Co więcej, zainteresowani kupnem wspomnianego tytułu mogą już teraz nabyć go w przedsprzedaży w cenie 124,00 złotych na Steamie, w Microsoft Store oraz na konsole Xbox. Aktualnie grę możemy nabyć z obniżką 10% za kwotę 111,60 złotego, która będzie obowiązywała do 5 sierpnia. Produkcja pojawi się również w abonamencie Xbox Game Pass w dniu premiery.

Ostatnim razem informowaliśmy o The Ascent przy okazji przesunięcia premiery gry na 2021 rok. Jednak teraz możemy być pewni, kiedy otrzymamy możliwość zagrania w pierwsze dzieło Neon Giant. Samo studio składa się z weteranów branży, którzy pracowali przy takich grach jak Far Cry 3, Bulletstorm czy Doom. Cyberpunkowy świat The Ascent możemy przemierzyć w pojedynkę, ale również otrzymamy tryb kooperacji, do którego będziemy mogli zaprosić do trzech znajomych. W grze pokierujemy bohaterem, który stara się odkryć tajemnice stojące za niespodziewanym upadkiem The Ascent Group - korporacji kontrolującej wszystko i wszystkich.

Wszystkich zainteresowanych The Ascent zapraszam do przeczytania artykułu autorstwa Drauga, gdzie w obszerny sposób opisuje pierwsze wrażenia z rozgrywki, chwali produkcję za obłędną grafikę oraz odczucia płynące z walki, którą nazywa „cyberrozróbą”.

Warto również wspomnieć o aktualizacji wymagań sprzętowych gry, te możecie podejrzeć w encyklopedii lub na stronie w sklepie Steam.