Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2019, 11:44

autor: Adrian Werner

Red Dead Redemption 2 - dziś premiera na Steam

Doczekaliśmy się wreszcie dnia premiery Red Dead Redemption 2 na platformie Steam. Przebój studia Rockstar Games zadebiutuje tam dzisiaj wieczorem.

Red Dead Redemption 2 - dziś premiera na Steam - ilustracja #1
Gra trafi na Steam miesiąc po premierze w Rockstar Games Launcher oraz Epic Games Store.

Nadszedł wreszcie dzień premiery Red Dead Redemption 2 na Steamie. Gra zostanie odblokowana w serwisie firmy Valve ok. 18:00 czasu polskiego. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption 2 zadebiutowało na PC 5 listopada tego roku. Do tej pory gra dostępna była jednak tylko w Rockstar Games Launcher oraz serwisie Epic Games Store. We wszystkich sklepach kosztuje 249,90 zł.

Listopadowy debiut na PC nie był w pełni udany za sprawą wielu problemów technicznych. Było ich tak dużo, że studio Rockstar Games zmuszone było przeprosić fanów i zaoferować im rekompensaty w postaci zestawów wirtualnych przedmiotów do Red Dead Online.

Od dnia premiery na PC autorzy wypuścili już kilka aktualizacji. Nie wszystko jest jeszcze idealne, ale udało się już wyeliminować większość problemów z wydajnością, a wydany trzy dni temu patch rozwiązał błędy powodujące zawieszanie się silnika oraz niewłaściwe zapisywanie stanu gry w kampanii single player.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption 2 zadebiutowało w październiku zeszłego roku na PlayStation 4 i Xboksie One. Gra okazała się kolejnym wielkim przebojem w dorobku Rockstar Games, sprzedając się w ponad 25 mln egzemplarzy. Została również bardzo ciepło przyjęta przez media branżowe. Wersja na PS4 posiada średnią ocen na poziomie 97% według serwisu Metacritic, a nasz redaktor wystawił tytułowi notę 10/10.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Rockstar Games
  2. Gram w RDR2 na PC i – o rety – jaka to piękna katastrofa!
  3. Recenzja gry Red Dead Redemption 2
  4. Poradnik do gry Red Dead Redemption 2
  5. Kompendium wiedzy o Red Dead Redemption 2

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.