Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2019, 11:35

autor: AlexB

Fani Cyberpunk 2077 zaskakują - skala Night City i lokacje przeanalizowane

Użytkownicy Reddita zajęli się dokładną analizą fragmentu mapy, który znalazł się na okładce edycji deluxe albumu The World of Cyberpunk 2077. Dzięki temu udało im się rozpoznać prawdopodobne rejony, w których toczyła się akcja różnych prezentacji nowej produkcji CD Projekt RED.

W miniony wtorek pisaliśmy o okładce wydania deluxe albumu The World of Cyberpunk 2077, na której znalazł się fragment mapy świata najnowszego RPG-a od studia CD Projekt RED. Wywołał on niemałe poruszenie w sieci. Niektórzy użytkownicy serwisu Reddit postanowili dokładnie przeanalizować zaprezentowaną część planu Night City. W konsekwencji udało im się znaleźć najbardziej prawdopodobne miejsca, w których toczyła się akcja ubiegłorocznej i tegorocznej prezentacji rozgrywki Cyberpunka 2077.

W Cyberpunku 2077 nie powinno zabraknąć miejsc do zwiedzania - Fani Cyberpunk 2077 znowu zaskakują - skala Night City i lokacje z gameplayów przeanalizowane - wiadomość - 2019-12-05
W Cyberpunku 2077 nie powinno zabraknąć miejsc do zwiedzania

Zacznijmy od dema najnowszego dzieła studia CD Projekt RED z targów E3 2018. Według użytkownika Reddita o pseudonimie penywinkle, jego większa część rozgrywa się na północnym skraju mapy z okładki The World of Cyberpunk 2077, w dzielnicy Watson, co możemy usłyszeć na gameplayu. Udało się ją zlokalizować za pomocą planu metra z ubiegłorocznego trailera. Na poniższym screenie penywinkle na czerwono wyróżnił apartament V oraz kryjówkę gangu Maelstrom. Trasę między tymi dwoma punktami wyznaczył dzięki analizie kompasu znajdującego się w górnej części ekranu na prezentacji rozgrywki.

Źródło: Reddit - Fani Cyberpunk 2077 znowu zaskakują - skala Night City i lokacje z gameplayów przeanalizowane - wiadomość - 2019-12-05
Źródło: Reddit

Co się natomiast tyczy tegorocznego gameplayu Cyberpunka 2077, to na czynniki pierwsze rozłożył go niejaki on_ready. Jak być może pamiętacie, toczy się on w dzielnicy Pacifica, którą użytkownik Reddita zlokalizował w południowej części mapy z albumu The World of Cyberpunk 2077. Zaznaczył on na niej poszczególne miejsca z prezentacji i dokładny czas, w którym możemy je zobaczyć na nagraniu. W analizie również bardzo pomógł mu kompas.

Źródło: Reddit - Fani Cyberpunk 2077 znowu zaskakują - skala Night City i lokacje z gameplayów przeanalizowane - wiadomość - 2019-12-05
Źródło: Reddit

To jeszcze nie wszystko. Osoba o pseudonimie Dog0fWars porównała także fragment mapy z tego tygodnia z tą, która znalazła się w edycji kolekcjonerskiej Cyberpunka 2077 (jej trailer znajdziecie w tym miejscu). Dzięki temu możemy mniej więcej zorientować się, z jaką skalą mamy do czynienia.

Źródło: Reddit - Fani Cyberpunk 2077 znowu zaskakują - skala Night City i lokacje z gameplayów przeanalizowane - wiadomość - 2019-12-05
Źródło: Reddit

Oczywiście należy pamiętać, że są to jedynie fanowskie analizy, które wcale nie muszą w 100% pokrywać się z rzeczywistością. Wszystko stanie się jasne 16 kwietnia 2020 roku, gdy Cyberpunk 2077 zadebiutuje na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Przypominamy, że tytuł będzie dostępny w pełnej polskiej wersji językowej (obejmującej zarówno napisy, jak i dialogi).

  1. Oficjalna strona gry Cyberpunk 2077
  2. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  3. Cyberpunk 2077 - kompendium wiedzy

Ostatnia aktualizacja: 2019-12-05

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077