Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 10:23

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - mapa świata gry

Dzięki pudełku edycji deluxe albumu The World of Cyberpunk 2077 możemy wreszcie zobaczyć mapę świata nadchodzącej gry studia CD Projekt RED.

Pudełko albumu w wersji deluxe przyozdobiono mapą świata gry. - Cyberpunk 2077 - mapa świata gry - wiadomość - 2019-12-03
Pudełko albumu w wersji deluxe przyozdobiono mapą świata gry.
CYBERPUNK 2077 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CD Projekt RED
  2. Gatunek: RPG
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: 16 kwietnia 2020 r.

Już od dłuższego czasu wiemy, że wydawnictwo Dark Horse szykuje album The World of Cyberpunk 2077. Teraz ogłoszono, że poza standardowym wydaniem dostępna będzie również edycja deluxe, która zaoferuje dodatkowe pudełko, plakat, zestaw tatuaży reprezentujących gangi ze świata gry oraz cztery pocztówki.

W zapowiedzi edycji deluxe najciekawsze jest pudełko, gdyż znalazła się na nim mapa świata Cyberpunka 2077. Fani szybko dopasowali jej fragmenty do screenów i rozkładu jazdy metra widocznego w jednym ze zwiastunów.

Na pierwszy rzut oka mapa wydaje się mieć dosyć skromne rozmiary, ale twórcy już kilka miesięcy temu tłumaczyli, że choć świat będzie miał mniejszą powierzchnię niż w Wiedźminie 3, to będzie jednocześnie bardziej „gęsty”, gdyż jego zawartość stanowić ma głównie miasto, a nie puste otwarte przestrzenie. Warto także pamiętać, że obrazek na pudełku niekoniecznie musi obejmować cały obszar, który znajdziemy w grze. Jak zauważa cześć fanów, mapa wydaje się obcinać niektóre fragmenty metropolii.

Należy również zwrócić uwagę na fakt, że mapa widoczna na pudełku albumu różni się od fragmentów centrum miasta pokazanych na materiałach z edycji kolekcjonerskiej. Sugeruje to, że autorzy nadal pracują nad ostatecznym kształtem świata gry i wiele może jeszcze ulec zmianie.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra ukaże się 16 kwietnia przyszłego roku.

Natomiast premiera The World of Cyberpunk 2077 odbędzie się 21 kwietnia 2020 roku. Album liczyć będzie 200 stron zamkniętych w twardej okładce. Znajdziemy w nim informacje na temat świata gry, w tym jego historii oraz zamieszkujących go postaci. Wiele miejsca zostanie także poświęcone miastu Night City, jego dzielnicom oraz gangom. Tekstowi towarzyszyć ma wiele ilustracji.

Cyberpunk 2077 - mapa świata gry - ilustracja #2

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  3. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  4. Wszystko o Cyberpunk 2077