Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2019, 11:00

autor: AlexB

Plotka: Marvel's Spider-Man 2 ukaże się pod koniec 2021 roku

Podczas podcastu Kinda Funny Imran Khan, były starszy redaktor pisma Game Informer, zdradził, że Marvel's Spider-Man 2 może ukazać się wcześniej, niż niektórym mogłoby się wydawać. Ponoć twórcy celują w premierę na święta 2021 roku.

Jesteście fanami Marvel's Spider-Man od Insomniac Games i już nie możecie doczekać się kontynuacji tej produkcji? Jeśli tak, to Imran Khan ma dla Was dobre wieści. Były starszy redaktor pisma Game Informer podzielił się nimi podczas wczorajszego podcastu Kinda Funny (całość można obejrzeć poniżej). Cytując jego słowa (via Push Square):

Wiem zbyt dużo na ten temat, więc nie mogę zbytnio spekulować. Myślę, że Spider-Man 2 wyjdzie wcześniej niż myślimy.

O jaki dokładnie termin chodzi? Podczas podcastu Khan wspomniał, że prawdopodobnie twórcy celują w okolice Bożego Narodzenia 2021 roku. Rewelacje te nie wydają się jakoś specjalnie niemożliwe. Dwa lata produkcji (przy czym należy dodać, że minimum dwa, gdyż niewykluczone, że prace już trwają) to sporo czasu. Poza tym warto zauważyć, że przypuszczalny debiut tytułu miałby nastąpić rok po premierze PlayStation 5 – to raczej wystarczająco, by twórcy i gracze względnie poznali potencjał drzemiący w tym urządzeniu. Kto wie? Być może to właśnie Marvel's Spider-Man 2 zostanie pierwszą produkcją, która naprawdę pokaże moc tego urządzenia.

Choć słowa Khana można brać za wiarygodne, to na razie nie zostały one oficjalnie potwierdzone. Jak zwykle w tego typu przypadkach należy pamiętać, że póki nie otrzymamy oficjalnej zapowiedzi od twórców, wszelkie informacje pochodzące od osób trzecich należy traktować z odpowiednim dystansem.

Czy Marvel’s Spider-Man 2 ukaże się pod koniec 2021 roku? - Plotka: Marvel's Spider-Man 2 ukaże się pod koniec 2021 roku  - wiadomość - 2019-12-03
Czy Marvel’s Spider-Man 2 ukaże się pod koniec 2021 roku?

Tak czy inaczej, jednego możemy być całkowicie pewni - Marvel's Spider-Man 2 ujrzy światło dzienne. Nie chodzi jedynie o zakończenie poprzedniej odsłony wirtualnych przygód popularnego komiksowego herosa, które zostawiło olbrzymią furtkę dla kontynuacji. Przypominamy, że pierwsza część okazała się jednym z największych hitów ubiegłego roku. Została ona ciepło przyjęta przez krytyków i w USA zajmuje zaszczytne pierwsze miejsce jeśli chodzi o sprzedaż gier o superbohaterach. Łącznie na całym świecie do 28 lipca rozeszło się 13 milionów egzemplarzy tytułu, co jest wynikiem imponującym, zwłaszcza jak na grę ekskluzywną dla jednej platformy (w tym przypadku PlayStation 4). Raczej nikt nie ma złudzeń, że firma Sony mogłaby porzucić tak intratną markę.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Spider-Man
  2. Recenzja gry Spider-Man - z wielkimi oczekiwaniami nie przychodzi rozczarowanie
  3. Marvel's Spider-Man – poradnik do gry