Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 grudnia 2019, 12:16

autor: Aquma

Wiedźmin pojawił się w grze o mechach

Geralt z Rivii pojawił się w kolejnej produkcji. Tym razem mowa o Daemon X Machina - postapokaliptycznej grze akcji z mechami w roli głównej od dewelopera First Studio. Tytuł jest dostępny wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Wiedźmin trafia do kolejnej gry. - Wiedźmin pojawił się w grze o mechach - wiadomość - 2019-12-05
Wiedźmin trafia do kolejnej gry.

Gra Daemon X Machina na Nintendo Switch otrzymała dziś nową zawartość, powiązaną z... Wiedźminem. Twórcy przygotowali zestaw skórek, strojów, fryzur i innych przedmiotów kosmetycznych, dzięki którym możemy upodobnić swojego bohatera / bohaterkę do Geralta lub Ciri. DLC można pobrać zupełnie za darmo z Nintendo eShopu. Informacja na jego temat pojawiła się na profilu facebookowym serii Wiedźmin.

Daemon X Machina to dzieło firmy First Studio. Akcja gry toczy się w postapokaliptycznym uniwersum, w którym Ziemia została zniszczona po tym, jak spadła na nią połowa Księżyca. W wyniku katastrofy na planecie pojawił się nowy pierwiastek o cudownych właściwościach. Ludzie, którzy przetrwali, rozpoczęli walkę o niezwykłą substancję. Najważniejszą rolę w tych starciach odgrywają piloci potężnych bojowych pancerzy wspomaganych.

Pojawienie się wiedźmina w produkcji First Studio może być powiązane z sukcesem Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na konsoli japońskiego koncernu. Produkcja studia CD Projekt RED zadebiutowała na Nintendo Switch w październiku tego roku. Twórcy konwersji - deweloperzy ze studia Saber Interactive - nie uniknęli pewnych kompromisów, ale końcowy efekt ich prac i tak robi duże wrażenie. Warto odnotować, że to nie pierwsza wycieczka do innego świata Geralta z Rivii. Dotychczas nie zdarzyło mu się odwiedzić uniwersum tak futurystycznego, jak to z Daemon X Machina, ale ma na swoim koncie polowanie na potwory w Monster Hunter: World oraz epickie pojedynki z wykorzystaniem broni białej w Soulcalibur VI.

Daemon X Machina miało swoją premierę 13 września 2019 roku i jest dostępne wyłącznie na Nintendo Switch. Gra nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Wiedźmin - strona serii
  2. Daemon X Machina - strona oficjalna