Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2020, 20:30

autor: Entelarmer

Ratchet & Clank: Rift Apart nie dla posiadaczy PS4

Studio Insomniac Games rozwiało wątpliwości co do ekskluzywności gry Ratchet & Clank: Rift Apart. Tytuł ukaże się wyłącznie na konsoli PlayStation 5.

Trzeba przyznać, że Sony niejasno klaruje niektóre kwestie dotyczące PlayStation 5. Widać to po zamieszaniu z tytułami ekskluzywnymi: rzekomym (i krótkotrwałym) potwierdzeniu pecetowego Demon’s Souls i dość późnym zapowiedzeniu wydania na PS4 Spider-Man: Miles Morales oraz Horizon: Forbidden West. Jeszcze dłużej musieliśmy czekać na wyjaśnienie sytuacji z inną produkcją. Dopiero teraz uzyskaliśmy oficjalne potwierdzenie na Twitterze, że Ratchet & Clank: Rift Apart ukaże się wyłącznie na PlayStation 5.

Być może nie powinno być to zaskoczeniem, zważywszy na zapewnienia twórców o kluczowym znaczeniu wykorzystania mocy PS5 przy okazji kolejnych pokazów rozgrywki. Jednak to samo można by powiedzieć odnośnie nowego Spider-Mana oraz Horizona. Tak czy siak nowego Ratcheta wypada uznać za pierwszą oryginalną (tj. nie remake, remaster etc.) i prawdziwie ekskluzywną produkcję z kategorii AAA dla PlayStation 5. Inna sprawa, że trochę na niego poczekamy. Ratchet & Clank: Rift Apart ukaże się w przyszłym roku.