Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2020, 20:55

Fortnite gotowy na nową generację; Epic zdradza nowości na PS5 i Xboksa Series X

Fortnite jest jednym z tytułów startowych PS5 i Xboksa Series X|S. Deweloperzy ze studia Epic Games zdradzili, co czeka na nas w wersji na nową generację konsol.

W SKRÓCIE:
  1. Fortnite jest tytułem startowym PS5 i Xboksa Series X|S.
  2. Firma Epic Games ujawniła, w jaki sposób ulepszyła grę pod nową generację konsol.

Fortnite będzie gotowe na premierę konsol nowej generacji. Firma Epic Games ujawniła, jakich ulepszeń możemy spodziewać się po wersji na PS5 i Xboksa Series X|S. Deweloperzy zapewniają, że podeszli do każdego wydania gry z największą uwagą i wykorzystają możliwości, jakie otwiera nowa generacja sprzętu.

Fortnite na Xboksie Series X zaoferuje rozgrywkę w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę (także w trybie kooperacji na dzielonym ekranie). Ponadto tytuł zyska na jakości efektów wizualnych. Otrzymamy reagujące na wybuchy drzewa i trawę, ulepszoną symulację cieczy i dymu oraz nowe efekty burzy i chmur. Dzięki szybkiemu dyskowi SSD dołączanie do meczu będzie błyskawiczne. Słabszy Xbox Series S umożliwi grę ze wszystkimi nowymi efektami wizualnymi, ale tylko w 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Co z PlayStation 5? Poza identyczną rozdzielczością co na Xboksie Series X i nowymi efektami wizualnymi, gra wykorzysta możliwości, jakie oferuje kontroler DualSense. Mowa o haptycznych wibracjach oraz spustach, które lepiej oddają sterowanie i strzelanie z broni. Dodatkowo korzystając z systemowej opcji kart Aktywności, będziemy mogli bezpośrednio z menu PS5 wskoczyć od razu do lobby interesującego nas trybu gry.

Fortnite gotowy na nową generację; Epic zdradza nowości na PS5 i Xboksa Series X - ilustracja #1
Jeśli pamiętasz ten kilof, to miałeś udane dzieciństwo.

Niezależnie od platformy, na której gramy, nasze postępy zostaną przeniesione do nowszych wersji. Zachowana zostanie także rozgrywka międzyplatformowa. Oznacza to tyle, że wszyscy będą grali na tych samych serwerach. Epic przygotował także prezent dla każdego, kto zaloguje się do gry po 4 listopada - kilof sentymentalny. Przedmiot będzie można odebrać do 15 stycznia 2021 roku.

  1. Epic Games – strona oficjalna
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry