Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2020, 09:17

Rainbow Six Siege z rekordem na Steamie - to efekt świetnego wsparcia

Po ponad czterech latach od premiery w Rainbow Six: Siege tylko na Steamie gra równocześnie przeszło 180 tys. graczy. Informacja pojawiła się w tweecie analityka Benjiego Salesa, który uważa produkcję Ubisoftu za jeden z najlepszych przykładów wsparcia popremierowego w branży.

Twórcy Rainbow Six: Siege mają powody do zadowolenia. - Rainbow Six Siege z rekordem na Steamie - to efekt świetnego wsparcia - wiadomość - 2020-02-24
Twórcy Rainbow Six: Siege mają powody do zadowolenia.

W SKRÓCIE:

  1. Rainbow Six: Siege pobił rekord na Steamie – w tytuł grało równocześnie przeszło 180 tys. osób;
  2. w zeszłym tygodniu nowa przepustka sezonowa do Siege była drugim najlepiej sprzedającym się produktem w sklepie Valve;
  3. gra jest dostępna także na platformie Uplay oraz konsolach;
  4. produkcja zadebiutowała przeszło cztery lata temu.

Przeszło cztery lata po premierze pierwszoosobowa strzelanka Rainbow Six: Siege od francuskiej firmy Ubisoft może się pochwalić świetnymi statystykami. Tytuł pobił rekord na Steamie – liczba osób grających w niego równocześnie na platformie Valve przekroczyła 180 tysięcy. Informacja pojawiła się w tweecie niezależnego analityka Benjiego Salesa.

Warto odnotować, że łącznie grających jest zapewne znacznie więcej – na pecetach tytuł ukazał się także w sklepie Uplay, a poza tym trafił również na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Ale nawet biorąc pod uwagę tylko Steam, trzeba przyznać, że dla przeszło czteroletniej gry jest to naprawdę świetny rezultat. Benji Sales uważa Siege za jeden z najlepszych przykładów długoterminowego wsparcia gry w branży – zaraz obok Fortnite i GTA Online - i trudno nie przyznać mu w tej kwestii racji.

Dowodem olbrzymiej popularności Rainbow Six: Siege na Steamie jest też doskonała sprzedaż najnowszej przepustki sezonowej – w minionym tygodniu była ona drugim najchętniej kupowanym produktem na platformie Valve (zaraz za hack’n’slashem Wolcen: Lords of Mayhem), wyprzedzając m.in. GTA V czy Metro Exodus.

Przypominamy, że Rainbow Six Siege trafiło do sprzedaży 1 grudnia 2015 roku. Tytuł jest dostępny w polskiej wersji językowej (kinowej – z napisami). Niedawno dowiedzieliśmy się, że Ubisoft planuje stworzyć wersje gry dedykowane PlayStation 5 i nowemu Xboksowi – zadebiutują one wraz z platformami dziewiątej generacji.

  1. Rainbow Six: Siege – strona oficjalna
  2. Rainbow Six: Siege – poradnik
  3. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach