Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 lutego 2020, 11:08

autor: Adrian Werner

Rainbow Six Siege tytułem startowym dla PS5 i Xboksa Series X

Autorzy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege podzielili się planami dotyczącymi dalszego rozwoju gry. Obejmują one wersje na nową generację konsol i ograniczony cross-play. Ponadto nowe mapy pojawią się dopiero wtedy, gdy dobiegnie końca ulepszanie już dostępnych poziomów.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege będzie rozwijane jeszcze przez długi czas. - Rainbow Six Siege tytułem startowym dla PS5 i Xboksa Series X - wiadomość - 2020-02-17
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege będzie rozwijane jeszcze przez długi czas.
PRZYSZŁOŚĆ GRY W SKRÓCIE:
  1. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege trafi na PS5 i nowego Xboksa.
  2. Będzie cross-play między PS4 i PS5 oraz XONE i nowym Xboksem.
  3. Autorzy chcą cross-playa między konsolami firm Sony i Microsoft.
  4. Brak planów cross-playa między PC i konsolami.
  5. Pojawi się przenoszenie postępów między platformami.
  6. Nowe mapy dopiero, gdy zakończy się ulepszanie tych już dostępnych.

Twórcy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege poinformowali, że w planach jest udostępnienie gry na PlayStation 5 i nowym Xboksie na premierę obu konsol. Niekoniecznie musi się tak stać, gdyż wiele zależeć będzie od producentów tego sprzętu, ale celem deweloperów jest uczynienie ze swojej produkcji tytułu startowego dla tych platform.

Co więcej, autorzy potwierdzili, że dostępny będzie cross-play pomiędzy różnymi generacjami konsol z tej samej rodziny. Przykładowo, użytkownicy PlayStation 5 będą mogli bawić się wspólnie z posiadaczami PS4. Twórcy chcieliby, aby rywalizować mogli również ludzie na sprzętach firm Sony i Microsoft, ale tutaj przeszkodzą są producenci tych konsol. Firma Ubisoft wie jak to zrobić pod względem technicznym i uważa, że takie rozwiązania są przyszłością branży.

Autorzy rozważali również cross-play pomiędzy konsolami i PC, ale w tym wypadku uznali, że różnice w sterowaniu są zbyt duże, aby miało to sens. Dlatego taka opcja najpewniej nie pojawi się nigdy. W planach jest za to umożliwienie przenoszenia postępów między platformami, tak abyśmy mogli np. przestawić się z PlayStation 4 na pecety bez utraty wszystkiego, co wypracowaliśmy sobie na PS4.

Najbliższych dwanaście miesięcy ma być okresem, w którym autorzy Tom Clancy's Rainbow Six: Siege przygotują grę na dalsze lata rozwoju. W rezultacie produkcja otrzyma mniej nowej zawartości. Zamiast standardowych ośmiu dodatkowych operatorów dostaniemy tylko sześciu. Ponadto nowe mapy zaczną się pojawiać dopiero wtedy, gdy zespół skończy ulepszanie już dostępnych lokacji.

Jak tłumaczą deweloperzy, obecnie gra posiada bogatą zawartość, a poziom rywalizacji jest bardzo wysoki. Dlatego ważniejsze jest odpowiednie dopracowanie dostępnych już map, niż śpieszenie się z nowymi.

Przypomnijmy, że Tom Clancy's Rainbow Six: Siege dostępne jest PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Od momenty premiery w 2015 roku gra jest regularnie rozwijana, a następnym etapem tego będzie Operacja Void Edge.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Rainbow Six Siege - poradnik do gry