Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lutego 2020, 09:35

autor: Adrian Werner

Tank Mechanic Simulator - wyśmienita sprzedaż gry PlayWay

Firma PlayWay ma powody do zadowolenia. Zeszłotygodniowe premiery Tank Mechanic Simulator na PC i Thief Simulator na konsoli Xbox One okazały się sukcesami. Sprzedaż jest na tyle wysoka, że już pokryła koszty produkcji i marketingu.

Tank Mechanic Simulator - wyśmienita sprzedaż gry PlayWay - ilustracja #1
Tank Mechanic Simulator to debiutancki projekt łódzkiego studia DeGenerals.
W SKRÓCIE:
  1. Sprzedaż Tank Mechanic Simulator na PC: 39 tys. egz.
  2. Sprzedaż konwersji Thief Simulator na XONE: 3 tys. egz.
  3. Oba wyniki zapewniły zwrot kosztów produkcji i marketingu.

Firma PlayWay pochwaliła się wynikami swoich najnowszych produkcji. W ciągu pierwszych 72 godzin od premiery gra Tank Mechanic Simulator znalazła 39 tys. nabywców. Jak widać, połączenie popularnych tematyk czołgów i mechaniki pojazdów okazało się strzałem w dziesiątkę. Przypomnijmy, że tytuł zadebiutował w ubiegły czwartek, czyli 20 lutego. Projekt dostępny jest wyłącznie na PC.

Z kolei 19 lutego na Xboksie One zadebiutowała konwersja Thief Simulator, czyli pecetowego przeboju firmy z 2018 r. Wydanie na konsolę Microsoftu w ciągu pierwszych 72 godzin znalazło ponad 3 tys. nabywców. Nie jest to liczba tak imponująca, jak wyniki pecetowych produkcji wydawcy, ale wystarczyła, aby zwróciły się koszty produkcji i marketingu.

Również w przypadku Tank Mechanic Simulator sprzedaż w ciągu pierwszych 72 godzin zapewniła firmie PlayWay pokrycie wszystkich kosztów związanych z tym tytułem.

Te sukcesy to kolejny dowód na to, że polski wydawca znalazł dla siebie bardzo opłacalną niszę, koncentrując się na nietypowych symulatorach. Największym przebojem firmy pozostaje House Flipper, którego sprzedaż we wrześniu ubiegłego roku przekroczyła milion egzemplarzy. Produkcja w tym tygodniu trafi na Xboksa One i PlayStation 4, w planach są również wersje na urządzenia mobilne.

Inne sukcesy wydawcy to Car Mechanic Simulator 2018 (925 tys. kopii), Thief Simulator (329 tys. na PC), Gold Rush: The Game (325 tys.), czy Cooking Simulator (188 tys.). Co ważne, liczby te pochodzą sprzed kilku miesięcy, więc wyniki wszystkich tych produkcji obecnie są bez wątpienia sporo wyższe.

  1. Oficjalna strona firmy PlayWay
  2. Tank Mechanic Simulator - poradnik do gry