Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCSwitch
Okładka Tank Mechanic Simulator (PC)

Tank Mechanic Simulator

Kolejny symulator mechanika wydany przez polską firmę (Car Mechanic Simulator, Train Mechanic Simulator czy też Space Mechanic Simulator). Produkcja stworzona przez niewielkie studio Degenerals pozwala wcielić się we właściciela muzeum z czołgami z czasów II wojny światowej.

Symulacje | FPP | II wojna światowa | czołgi | polskie | maszyny i urządzenia

Okładka Tank Mechanic Simulator (PC)

producent: DeGenerals

wydawca: PlayWay

Strona oficjalna

data premiery gry:

20lut2020

PC

27sie2020

Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tank Mechanic Simulator to kolejny, po serii Car Mechanic Simulator, Truck Mechanic, Train Mechanic Simulator i Space Mechanic Simulator, symulator mechanika wydany przez polską firmę PlayWay. Za projekt odpowiedzialne jest debiutujące studio Degenerals.

Fabuła

Deweloperzy przygotowali ciekawą propozycję dla miłośników czołgów z czasów II wojny światowej. Podczas zabawy wcielamy się we właściciela muzeum z tego typu maszynami, który zajmuje się zbieraniem informacji, poszukiwaniem interesujących egzemplarzy oraz ich renowacją.

Mechanika

Nazwa Tank Mechanic Simulator może być nieco myląca, gdyż gra nie opiera się wyłącznie na naprawianiu uszkodzonych maszyn. Rozgrywka przebiega w kilku etapach. Najpierw musimy pozyskać jak najwięcej informacji na temat poszukiwanej maszyny. Gdy już wiemy, gdzie mniej więcej znajdziemy porzucony pojazd, zbieramy ekipę i ruszamy w trasę. Przemieszczając się przy pomocy samochodu terenowego, szukamy znaleziska na terenie wyznaczonym dzięki zdobytym informacjom – im więcej ich mamy, tym mniejszy obszar musimy sprawdzić. Co ciekawe, zadanie da się ułatwić poprzez rozmawianie z lokalnymi mieszkańcami. Na ostatnim etapie poszukiwań używamy specjalnych narzędzi do określenia dokładnej pozycji czołgu. Następnie szykujemy miejsce pod załadunek i zabieramy zdobycz.

Przed pokazaniem nowego nabytku publiczności musimy go przywrócić do dawnego blasku, gdyż w większości przypadków mamy do czynienia z niesprawnymi i zniszczonymi maszynami. W warsztacie musimy je rozkręcić na części, wymienić zniszczone elementy, pozbyć się rdzy itd. Na tym etapie rozgrywka przypomina Car Mechanic Simulator, choć nie jest aż tak rozbudowana – nie mamy do wyboru tak wielu części.

Po zakończonej renowacji czołg trafia na wystawę, gdzie oglądają go zwiedzający. Co ciekawe, na tym nie kończy się nasza rola, gdyż warto zatroszczyć się też np. o tablice informacyjne z ciekawostkami dotyczącymi danego pojazdu, czy też wsiąść do środka i uruchomić maszynę ku uciesze gości.

Kwestie techniczne

Tank Mechanic Simulator, podobnie jak inne symulatory mechanika wydawane przez PlayWay, ma przyjemną dla oka oprawę graficzną. Deweloperzy dużo uwagi poświęcili dokładnemu odwzorowaniu modeli poszczególnych czołgów, które są wiernymi kopiami prawdziwych maszyn.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 33 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 68 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe Tank Mechanic Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Tank Mechanic Simulator

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz / AMD Phenom II X4 955 BE 3.2 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 570 / Radeon HD 6970 lub lepsza
 • 8 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-8400 2.8 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 • 16 GB RAM
 • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 980 / Radeon R9 Fury lub lepsza
 • 12 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
Tank Mechanic Simulator - wyśmienita sprzedaż gry PlayWay
Tank Mechanic Simulator - wyśmienita sprzedaż gry PlayWay

wiadomość24 lutego 2020

Firma PlayWay ma powody do zadowolenia. Zeszłotygodniowe premiery Tank Mechanic Simulator na PC i Thief Simulator na konsoli Xbox One okazały się sukcesami. Sprzedaż jest na tyle wysoka, że już pokryła koszty produkcji i marketingu.

Tank Mechanic Simulator - polska gra o czołgach z datą premiery
Tank Mechanic Simulator - polska gra o czołgach z datą premiery

wiadomość10 lutego 2020

Poznaliśmy datę premiery gry Tank Mechanic Simulator. Produkcja studia DeGenerals, w której wcielamy się w dyrektora muzeum zajmującego się renowacją czołgów, zadebiutuje wyłącznie na PC 20 lutego.

PC
Switch