Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Space Mechanic Simulator (PC)

Space Mechanic Simulator PC

Polski symulator pozwalający wcielić się w astronautę przebywającego na jednej ze stacji kosmicznych. Rozgrywka w Space Mechanic Simulator polega na przemieszczaniu się w stanie nieważkości i szukaniu źle działających elementów.

Symulacje | FPP | science fiction | kosmiczne | polskie | maszyny i urządzenia

PC Windows
Okładka Space Mechanic Simulator (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

2020

2020

Steam

Space Mechanic Simulator to jeden z symulatorów mechanika wydawanych przez polską firmę PlayWay, mającą w swoim portfolio chociażby popularną serię Car Mechanic Simulator. Autorem produkcji na platformę PC jest warszawskie studio Rapid Deer Games, dla którego jest to pierwszy większy projekt.

Mechanika

Tytuł pod wieloma względami przypomina wspomniany cykl Car Mechanic Simulator. Zabawa odbywa się oczywiście w zupełnie innej scenerii, ale rdzeń rozgrywki jest mniej więcej ten sam. Naszym zadaniem podczas poszczególnych misji jest zlokalizowanie źle działającej części maszyny. W tym celu należy odkręcić np. pokrywę, odłączyć kable i dostać się do poszukiwanego elementu. Następnie wymieniamy go na sprawny egzemplarz i przechodzimy do kolejnego zadania. Gameplay ułatwiany jest m.in. przez podświetlanie obiektów, z którymi możemy wchodzić w interakcję.

W odróżnieniu od serii wykreowanej przez ekipę Red Dot Games, tu akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej na orbitach Marsa, Ziemi oraz Księżyca, a także na powierzchni pierwszego i ostatniego z wymienionych ciał niebieskich. Podczas zadań wykonywanych w stanie nieważkości kierujemy astronautą, poruszając się w okolicach jednej z dwóch stacji kosmicznych. Natomiast na planecie i księżycu sterujemy łazikiem (da się go skonstruować samemu), który również wykorzystujemy do naprawiania baz, hangarów i nie tylko.

Tryby gry

Standardowym trybem rozgrywki w Space Mechanic Simulator na PC jest kampania, w której wykonujemy jedno zadanie po drugim. Deweloperzy zatroszczyli się też o element rywalizacji. Choć w produkcji brakuje multiplayera, to w zamian mamy do dyspozycji Time Attack Mode, gdzie naprawiamy i konstruujemy maszyny na czas. Rezultaty możemy następnie porównywać z tymi osiąganymi przez innych graczy.

Kwestie techniczne

Space Mechanic Simulator oferuje ładną, trójwymiarową oprawę graficzną. Deweloperzy starali się wiernie odwzorować widoczne na ekranie urządzenia i maszyny, w tym prom kosmiczny. Również strój kosmonauty jest kopią prawdziwych kombinezonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Space Mechanic Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Space Mechanic Simulator

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3-6100 3.7 GHz / AMD FX-8300 3.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 / Radeon R9 270 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10