Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2019, 19:50

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Rainbow Six Siege z 50 milionami graczy

Kooperacyjna taktyczna strzelanka sieciowa Rainbow Six Siege, która zadebiutowała w 2015 roku, osiągnęła kolejny sukces. Firma Ubisoft ogłosiła, że od czasu premiery tytuł przyciągnął do siebie w sumie ponad 50 milionów graczy.

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege zadebiutował w grudniu 2015 roku. Pomimo problemów na starcie, dzięki zaangażowaniu deweloperów i wydawcy, tytuł w przeciągu kilku lat stał się jedną z najpopularniejszych sieciowych strzelanek na rynku. Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, produkcja cały czas zarabia na siebie dzięki mikrotranskacjom, bijąc kolejne rekordy przychodów, które według ostatnich danych wyniosły już ponad miliard euro. Firma Ubisoft ogłosiła właśnie z dumą, że od dnia premiery z grą bawiło się już w sumie 50 milionów graczy. Jest to niewątpliwie niezwykle ważny moment w historii dzieła Francuzów, który gwarantuje mu stałe wsparcie w najbliższych latach.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2017 roku Tom Clancy's Rainbow Six: Siege świętowało zdobycie 20 milionów graczy, w kwietniu 2018 roku było to już 30 milionów, a w lutym tego roku 45 milionów. Oznacza to, że w pół roku tytuł przyciągnął ponad pięć milionów nowych osób. Dodajmy, że Ubisoft nie planuje w najbliższym czasie opracowania jakiejkolwiek kontynuacji gry. Według zapowiedzi deweloperów, skupiają się oni w tej chwili na stałym rozszerzaniu liczby grywalnych operatorów (docelowo ma być ich ponad stu). Tom Clancy's Rainbow Six: Siege dostępne jest obecnie na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Produkcja będzie dostępna również na zbliżających się powoli platformach nowej generacji, debiutując najpewniej w pierwszych miesiącach ich sprzedaży.

W najbliższych latach Rainbow Six Siege będzie stale wspierane przez deweloperów, między innymi pod postacią nowych grywalnych operatorów.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  3. Rainbow Six Siege – kompendium wiedzy o grze
  4. Rainbow Six Siege - poradnik do gry