Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 grudnia 2017, 09:46

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

PUBG z kolejnym rekordem na Steamie

Playerunknown's Battlegrounds, ciesząca się niezwykłą popularnością gra typu battle royale, pobiła kolejny rekord, notując na Steamie ponad 3 miliony osób bawiących się w tym samym czasie.

PUBG z kolejnym rekordem na Steamie - ilustracja #1

Playerunknown's Battlegrounds pobiło kolejny rekord. Produkcja od dłuższego czasu zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się produkcji na Steamie, a do tego jest tam najchętniej ogrywaną pozycją. Kilka tygodni temu grze udało się przekroczyć próg 2 milionów osób bawiących się w tym samym czasie. Rezultat ten był zdumiewający, w końcu poprzedni rekordzista, darmowa MOBA Dota 2, w szczytowym momencie mógł się pochwalić „zaledwie” 1,3 miliona osób grających jednocześnie. PUBG jednak nie zwalnia tempa i zyskuje kolejnych fanów, dzięki czemu produkcji udało się przekroczyć następną magiczną barierę. Wczoraj w tym samym momencie zanotowano aż 3,1 miliona osób.

Wynik ten jest wręcz powalający i chyba w najbliższych latach żadna gra nie będzie w stanie się nawet do niego zbliżyć. Wystarczy wspomnieć, że rozprowadzana za darmo Dota 2, która niezmiennie znajduje się na drugiej pozycji, może się obecnie pochwalić „tylko” 700 tys. graczy bawiących się w tym samym czasie. Counter-Strike: Global Offensive to niecałe 600 tys. osób, a pozostałe produkcje z pierwszej dziesiątki nie osiągają nawet 200 tys. Ba, większość nie dobija do 100 tys. Krótko pisząc, Playerunknown's Battlegrounds na Steamie nie ma obecnie żadnej konkurencji.

Playerunknown's Battlegrounds rządzi i dzieli na Steamie.
Playerunknown's Battlegrounds rządzi i dzieli na Steamie.

Przypominamy, że niedawno odbyła się premiera wersji 1.0 Playerunknown's Battlegrounds. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem recenzentów, którzy jednak wytykają jej wiele niedoróbek technicznych. Poza tym tytuł sprzedawany jest we wczesnym dostępie na konsoli Xbox One, gdzie również ma sporo problemów. Produkcji nie przeszkadza to jednak w odnoszeniu niezwykłych sukcesów. Do tej pory na PC-tach sprzedano około 26,5 miliona egzemplarzy, a na sprzęcie Microsoftu, w ciągu pierwszych 48 godzin po premierze, tytuł znalazł milion nabywców.