Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 lipca 2013, 21:00

Przegląd MMO (26/07/2013) – m.in. Neverwinter, RuneScape 3, The Elder Scrolls Online

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. premierę polskiej wersji Neverwinter, debiut "trzeciej" odsłony RuneScape oraz nieoficjalny zapis z rozgrywki w The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. debiut polskiej wersji Neverwinter, premierę odświeżonej wersji RuneScape, a także ostatnie doniesienia w sprawie The Elder Scrolls Online. Ponadto wspominamy o takich grach jak Defiance, Lineage II, Marvel Heroes, Star Wars: The Old Republic oraz World of Warcraft.

Neverwinter

Wczoraj oficjalnie zadebiutowała polska wersja najnowszej produkcji MMORPG ze stajni Cryptic Studios. Korzystając z nadarzającej się okazji twórcy Neverwinter podziękowali naszym rodakom za zaangażowanie w proces beta-testów oraz liczne sugestie i uwagi, które w tym czasie im przekazali. Craig Zinkievich, jeden z przedstawicieli producenta, oświadczył w opublikowanym materiale prasowym, że:

To naprawdę niezwykłe, widzieć jak szybko nasza gra rozwija się w Polsce. Neverwinter cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród polskich graczy i z przyjemnością mogliśmy powitać ich podczas Open Bety. Teraz, gdy gra osiągnęła status live, ich przygoda w Zapomnianych Krainach może się na dobre rozpocząć! Opinie otrzymane od polskiej społeczności pozwoliły nam dopasować grę bardziej do ich potrzeb i jesteśmy bardzo dumni mogąc oficjalnie rozpocząć dzisiaj w pełni zlokalizowane Neverwinter w Polsce. Nasi polscy gracze mogą oczekiwać jeszcze więcej ekscytującej zawartości, którą będą mogli się cieszyć wspólnie z graczami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. Pierwsze większe rozszerzenie do gry, Fury of the Feywild, nadejdzie do Neverwinter 22 sierpnia i już nie możemy się doczekać kiedy wszyscy gracze będą mogli je samemu sprawdzić!

Polska wersja Neverwinter oferuje nie tylko pełne tłumaczenie występujących w grze tekstów i dialogów, lecz także częściowy dubbing (m.in. w samouczku). Jednocześnie deweloperzy przypominają wszystkim zainteresowanym, że już 22 sierpnia zadebiutuje pierwsze pełnoprawne (i bezpłatne) rozszerzenie produkcji, zatytułowane Fury of the Feywild. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie w tym miejscu. Zaś tych, którzy dopiero planują postawić pierwsze kroki w świecie Dungeons & Dragons odsyłamy na oficjalną polską stronę Neverwinter.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Neverwinter

RuneScape 3

22 lipca odbyła się długooczekiwana premiera odświeżonej wersji RuneScape, jednej z najstarszych gier MMORPG w branży. Edycja nieoficjalnie oznaczana numerem 3 stanowi prawdziwy skok technologiczny. Twórcy postanowili zerwać z używaną dotychczas Javą i zastąpić ją dużo wydajniejszym HTML 5. Tym samym produkcja zyskała m.in. lepszą oprawę graficzną, wsparcie dla urządzen mobilnych oraz drobne poprawki w interfejsie i mechanice rozgrywki.

Wraz z najnowszą aktualizacją uruchomiono także specjalne wydarzenie w świecie gry, które zatytułowano Battle of Lumbridge. Ponadto w produkcji pojawią się także rankingi sieciowe, dzięki którym gracze zyskają możliwość porównywania swoich osiągnięć z pozostałymi użytkownikami. Twórcy zapowiadają również, że są otwarci na wszelkie formy współpracy ze społecznością skupioną wokół ich dzieła i mają nadzieję, że w wyniku takiej kooperacji uda się im jeszcze bardziej uatrakcyjnić świat Gielinor.

  1. Oficjalna strona internetowa gry RuneScape 3

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu w sieci pojawił się kolejny nieautoryzowany zapis z rozgrywki w najnowszą produkcję studia ZeniMax Online, czyli The Elder Scrolls Online. Przedstawiciele dewelopera po raz kolejny dołożyli wszelkich starań, by usunąć ów niewygodny dla nich materiał, jednak jak wiadomo „co raz trafi do Internetu, już tam pozostanie”. Aktualnie film dostępny jest w tym miejscu, niewykluczone jednak, że niebawem zostanie on zdjęty w wyniku działań producenta.

Sam zapis z rozgrywki trwa nieco ponad 10 minut i przedstawia absolutne podstawy i początki zabawy. Rozpoczynamy od bliższego przyjerzenia się panelowi tworzenia postaci, gdzie mamy okazję sprawdzić jak w praktyce prezentują się poszczególne rasy dostępne w grze oraz za co odpowiadają konkretne „suwaki” dostosowujące wygląd naszego przyszłego bohatera. W późniejszej części wideo zobaczymy m.in. jak wyglądają rozmowy z napotkanymi NPC, a także obejrzymy starcia ze szkieletami oraz wilkami. Na koniec czeka nas natomiast krótka prezentacja działania wytrychów.

Całość rozgrywki nie wygląda jakoś szczególnie innowacyjnie, jednak nie należy się temu specjalnie dziwić. Wszak w opublikowanym na początku czerwca Przeglądzie cytowaliśmy jednego z przedstawicieli studia ZeniMax Online, który otwarcie oświadczył, że The Elder Scrolls Online będzie stanowić raczej wersję multiplayer serii The Elder Scrolls, niż pełnoprawny tytuł MMO. Więcej szczegółów na temat samej gry znajdziecie w zamieszonej niedawno wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

Defiance

Odpowiedzialny za kontakty ze społecznością skupioną wokół Defiance, Mathew Everett, poinformował za pomocą swojego konta w serwisie Twitter, że najnowsza produkcja studia Trion World Network doczeka się swojego pierwszego DLC już w sierpniu tego roku. Twórcy nie ujawnili jeszcze dokładnej zawartości rozszerzenia, wiadomo jednak, że pojawią się w nim m.in. nowe areny oraz misje fabularne. Więcej na ten temat przeczytacie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Defiance

Lineage II

Wydawca polskiej wersji Lineage II, rosyjska firma Innova, opublikował szczegółowe informacje dotyczące pierwszych dwóch miesięcy istnienia serwera Lilith. Całość została zebrana w formie przejrzystej infografiki, na której znajdziemy m.in. łączny czas gry wszystkich użytkowników, ilość stoczonych potyczek PvP oraz całkowitą liczbę zabitych przeciwników. Przy okazji publikacji wspomnianej grafiki pojawiło się kolejne oświadczenie Konstancji Glinki, przedstawicielki Innovy:

Po dwóch pierwszych miesiącach dedykowanego polskiego serwera, mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z rezultatów które osiągnęliśmy do tej pory. Do gry co dzień dołączają nowe osoby, tworzą się nowe klany, a świat tętni życiem. Liczby przedstawione w infografice są najlepszym dowodem na to, że Lilith to fascynujące i cenione miejsce w świecie gier. Mam nadzieję, że polski serwer i specjalne atrakcje dla polskich graczy zainteresują jeszcze wiele osób do zapoznania się z wyjątkowym uniwersum Lineage II

  1. Oficjalna strona internetowa gry Lineage II

Marvel Heroes

Twórcy Marvel Heroes pochwalili się niedawno, że pula zarejestrowanych użytkowników ich produkcji wynosi przeszło 1,5 miliona. Wynik jest o tyle godny podziwu, iż udało się go osiągnać w niespełna 2 miesiąca (premiera gry miała miejsce 4 czerwca). Przy okazji publikacji tej wiadomości deweloperzy zapowiedzieli również rychłe nadejście dużej aktualizacji tytułu. Nowa zawartość jest póki co dostępna jedynie w ramach serwera testowego, do którego dostęp mogą uzyskać wszyscy chętni – wystarczy udać się pod ten adres.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Marvel Heroes

Star Wars: The Old Republic

W uniwersum Gwiezdnych Wojen po raz kolejny zagościło wydarzenie związane z rasą Gree. Ich starożyny statek Gray Secant powrócił na tereny Ilum, gdzie pozostanie do 6 sierpnia. Wszyscy gracze posiadający conajmniej 50 poziom doświadczenia będą mogli znów zawalczyć o dodatkowe punkty reputacji, wyposażenie, bronie, pojazdy i wiele innych atrakcji. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Star Wars: The Old Republic

World of Warcraft

Liczba aktywnych subskrybentów najpopularniejszej gry MMO na świecie, World of Warcraft, została po raz kolejny uszczuplona. Obecnie sztandarowa produkcja firmy Blizzard Entertainment liczy sobie „jedynie” 7,7 miliona użytkowników. To najniższa od lat wartość, ostatni raz podobny wynik odnotowano w październiku 2007 roku. Spora część osób przypisuje winę za ostatnie spadki kontrowersyjnej sprawie systemu mikropłatności, który twórcy zamierzają stopniowo wprowadzać do świata Azeroth. Niemniej jednak, nawet w świetle utraty blisko 600 tysięcy graczy (w stosunku do maja 2013), World of Warcraft w dalszym ciągu pozostaje niekwestionowanym królem MMORPG.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft