Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lipca 2013, 20:15

autor: Draug

World of Warcraft – Blizzard ujawnia więcej szczegółów na temat systemu mikropłatności

Blizzard uzupełnił dziś o więcej szczegółów ujawnione niedawno plany wprowadzenia do World of Warcraft mikropłatności. W zależności od opinii graczy, oprócz zwierzątek i wierzchowców za prawdziwe pieniądze moglibyśmy kupować również m.in. premie przyspieszające zdobywanie punktów doświadczenia.

W ubiegłym tygodniu pracownik Blizzarda ujawnił na oficjalnym forum World of Warcraft, że firma bada obecnie sposoby na umożliwienie graczom kupowania dóbr za prawdziwe pieniądze bez konieczności opuszczania gry. Dziś w tym samym miejscu inny przedstawiciel studia zdradził nieco więcej informacji na ten temat. Poznaliśmy kolejne przykłady asortymentu w owym wewnętrznym sklepie, dowiedzieliśmy się też, że wpływ na całokształt tej instytucji będą miały opinie samych graczy.

Już nie trzeba męczyć się przez wiele godzin, by otrzymać wyjątkowego wierzchowca. Zaczynają pojawiać się na to łatwiejsze sposoby. - World of Warcraft – Blizzard ujawnia więcej szczegółów na temat systemu mikropłatności - wiadomość - 2013-07-09
Już nie trzeba męczyć się przez wiele godzin, by otrzymać wyjątkowego wierzchowca. Zaczynają pojawiać się na to łatwiejsze sposoby.

”Wydaje nam się, że każdy doceni wygodę, jaka płynie z możliwości dokonywania takich zakupów bez potrzeby opuszczania gry. Dlatego jest to jeden z naszych głównych długoterminowych celów do osiągnięcia w World of Warcraft, chociaż przedsięwzięcie nastręcza nam nieco pracy, zważywszy na konieczność dostosowania już istniejących przedmiotów do funkcjonalności nowego systemu” – pisze na forum użytkownik Bashiok, reprezentujący Blizzarda.

Wśród dóbr, w posiadanie których moglibyśmy wejść dzięki takiemu sklepowi, dotychczas wymieniano zwierzątka (pety) i wierzchowce (mounty). Dziś jako przykłady dołączyły do nich dobroczynne efekty, które pomogą graczom w szybszym osiąganiu kolejnych poziomów doświadczenia, oraz alternatywne sposoby na otrzymanie Lesser Charms of Good Fortune.

”Otrzymujemy mnóstwo próśb od graczy z różnych regionów, w których pojawiają się sugestie dodania do sklepu rzeczy takich jak te, czyniących grę wygodniejszą. Tak jak było z innymi pomysłami, które zostały zrealizowane i zaprezentowane do tej pory (…), Wasze opinie odgrywają ogromnie ważną rolę w decydowaniu o tym, co dodamy do World of Warcraft.”

Jednocześnie Bashiok oznajmił, że jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, by składać jakiekolwiek ostateczne deklaracje w tym temacie. Sam sklep dopiero zmierza do tego, by pojawić się w publicznych testach (PTR). Jako pierwsi będą mogli wypróbować go gracze w Azji, potem system trafi na serwery w pozostałych regionach świata. Jednak żadnych terminów, choćby orientacyjnych, nie ujawniono.

Jak pokazała poprzednia wiadomość na ten temat, w naszym kraju plany rozbudowania mikropłatności przez Blizzarda spotykają się raczej z chłodnym przyjęciem graczy. Wygląda jednak na to, że w pozostałej części świata jest duża rzesza fanów World of Warcraft, którzy chętnie zobaczyliby taki element w jednym z najpopularniejszych MMORPG na świecie.