Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2014, 19:00

autor: moir

Przegląd MMO (07/04/2014) – m.in. NevenTale, Guild Wars 2, The Elder Scrolls Online, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. rozpoczęcie kickstarterowej zbiórki NevenTale, nadejście megaserwera w Guild Wars 2, premierę The Elder Scrolls Online oraz start alfa-testów Warlords of Draenor.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. kickstarterową kampanię NevenTale, najnowszy pomysł twórców Guild Wars 2, oficjalny debiut The Elder Scrolls Online, a także rozpoczęcie testów alfa kolejnego rozszerzenia World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Desert oraz Landmark.

NevenTale

2 miliony dolarów – o tyle poprosili graczy, za pośrednictwem platformy Kickstarter, przedstawiciele Vavel Game Studio. Dzięki zebranym w ten sposób funduszom deweloperzy chcą stworzyć NevenTale, nowatorską grę MMORPG, w której to fabuła, nie zaś niekończący się „grind”, będzie stawiana na pierwszym miejscu. Sprawcą całego zamieszania jest Polak – pochodzący z Krakowa Mikołaj Marcisz. Udało mu się przekonać do swojego ambitnego projektu wielu doświadczonych twórców, odpowiedzialnych m.in. za takie tytuły jak Thief, Star Wars: The Old Republic, Halo 4, czy Need For Speed: Most Wanted. Docelowo NevenTale ma być produkcją free-to-play z dostępnym systemem mikropłatności, które jednak nie mają wpływać na jakikolwiek balans rozgrywki.

W ramach trwającej obecnie kampanii kickstarterowej członkowie Vavel Game zebrali jedynie nieco ponad 2 tysiące dolarów, co nie wróży zbyt dobrze. Nie należy jednak przedwcześnie spisywać gry na straty – niewykluczone, że deweloperzy mają jeszcze kilka asów w rękawie. Zakończenie zbiórki nastąpi 10 maja. Zainteresowanych szczegółami dotyczącymi NevenTale odsyłamy do specjalnie przygotowanej przez nas wiadomości.

  1. Oficjalna strona internetowa gry NevenTale
  2. NevenTale w serwisie Kickstarter

Guild Wars 2

Już 15 kwietnia zadebiutuje April Feature Pack, czyli najnowsza aktualizacja Guild Wars 2. Uaktualnienie przyniesie szereg interesujących rozwiązań i usprawnień w dotychczasowej mechanice rozgrywki, wśród których na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim idea megaserwera. Cóż to takiego? Otóż odtąd gracze zamiast na osobnych serwera, które wybrali podczas kreacji postaci, będą bawić się na wspólnym podwórku. W zależności od naszego „profilu” inteligentny system przeniesie nas na najbardziej odpowiadającą naszym ukrytym preferencjom wersję danej lokacji. Taki zabieg ma wyeliminować pojawiające się od czasu do czasu problemy z niewystarczającą liczbą graczy, co niekiedy uniemożliwiało udział w określonych aktywnościach. System zostanie wprowadzony fazowo, zaś twórcy będą przez cały czas monitorować jego działanie i w razie potrzeby dokonywać niezbędnych modyfikacji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Guild Wars 2

The Elder Scrolls Online

W minionym tygodniu miała miejsce długo oczekiwana premiera najnowszej produkcji studia ZeniMax Online, czyli The Elder Scrolls Online. Do uprzywilejowanej grupy posiadającej wcześniejszy dostęp do gry dołączyła kolejna fala spragnionych wyzwań graczy. Najbliższe dni przyniosą więc odpowiedzi na wiele pytań dotyczących m.in. jakości tytułu, która wielokrotnie była stawiana pod znakiem zapytania. Debiutowi sieciowego odłamu serii The Elder Scrolls towarzyszły kinowy zwiastun oraz specjalnie przygotowana infografika, która podsumowuje zakończony już okres prac nad produkcją.

  1. The Elder Scrolls Online - przydatne wtyczki i porady
  2. Oficjalna strona internetowa gry The Elder Scrolls Online

World of Warcraft

Firma Blizzard Entertainment uruchomiła alfa testy Warlords of Draenor, najnowszego dodatku do World of Warcraft. Rozszerzenie będzie najobszerniejszym w wieloletniej historii gry, o czym świadczą m.in. niezwykle rozbudowane patch notes, dostępne pod tym adresem. Deweloperzy poinformowali również, o zamiarze zmiany dotychczasowego formatu pilków produkcji – już niebawem będzie korzystać ona z nowocześniejszego systemu CASC. Takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści, prócz ogólnej wydajności, wzrośnie równiez szybkość aktualizacji, a awaryjność procesu instalacji spadnie do minimum. Choć grono alfa testerów jest dość mocno zawężone, już teraz możemy składać swoje kandydatury do udziału w becie, która rozpocznie się w przeciągu najbliższych tygodni.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft: Warlords of Draenor

Black Desert

W sieci pojawił się krótki materiał wideo prezentujący możliwości kreatora postaci w Black Desert. Ilość oferowanych przezeń opcji jest naprawdę imponująca i pozwala z dużą dozą pewności założyć, że spotkanie w świecie gry dwóch identycznie wyglądających postaci będzie praktycznie niemożliwe.

  1. Oficjalna strona internetowa koreańskiej edycji gry Black Desert

Landmark

Począwszy od 1 maja Landmark zostanie włączony do programu Player Studio. Tym samym wszyscy cyfrowi designerzy zyskają możliwość zarabiania na swoich projektach. Niestety, Polska nie będzie póki co objęta jego działaniem, choć niewykluczone, że już w najbliższej przyszłości nasi kreatywni rodacy dołączą do swoich kolegów po fachu ze Stanów, Francji, Niemiec, czy Anglii.

  1. Oficjalna strona internetowa Player Studio