Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 kwietnia 2014, 12:26

autor: Góral

The Elder Scrolls Online - przydatne wtyczki i porady

Od ostatniej niedzieli gracze, którzy skusili się na zamówienia przedpremierowe, mogą bawić się wyczekiwaną grą MMORPG The Elder Scrolls Online. Serwis PC Gamer przygotował zestawienie przydatnych wtyczek i porad, które mogą ułatwić życie osobom przemierzającym Tamriel.

Premiera wyczekiwanej gry MMORPG The Elder Scrolls Online odbędzie się na komputerach osobistych już w najbliższy piątek (użytkownicy konsol PlayStation 4 i Xbox One poczekają do czerwca). Osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe mogą się jednak cieszyć najnowszą produkcją od ostatniej niedzieli. W związku z tym redaktorzy serwisu PC Gamer przygotowali listę kilku przydatnych narzędzi i wtyczek, które udoskonalają projekt studia ZeniMax Online. Wśród zaprezentowanych rozwiązań znajdziemy m.in. mod zapewniający większą ilość danych podczas walki, taki, który wyświetli nam informacje chociażby o obecnej lokalizacji i ilość punktów doświadczenia niezbędnych do awansowania na kolejny poziom, czy też filtr spamu. O tych i innych dodatkach przeczytacie w dalszej części informacji.

The Elder Scrolls Online zadebiutuje oficjalnie w piątek na komputerach PC. - The Elder Scrolls Online - przydatne wtyczki i porady - wiadomość - 2014-04-02
The Elder Scrolls Online zadebiutuje oficjalnie w piątek na komputerach PC.

Instalacja dodatków

Twórcy The Elder Scrolls Online ułatwili zabawę w modyfikowanie swojej produkcji, dzięki czemu instalacja poszczególnych rozszerzeń jest bardzo prosta. Wystarczy wrzucać wtyczki w ich folderach do katalogu AddOns, znajdującego się pod tym adresem X:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Elder Scrolls Online\live. Po uruchomieniu gry, w zakładce Add-Ons znajdziecie wszystkie zainstalowane opcje, które możecie dowolnie włączać i wyłączać.

Foundry Tactical Combat i Wykkyds Framework

Foundry Tactical Combat to wtyczka zapewniająca więcej danych podczas walki, którą w akcji możecie obejrzeć na poniższym materiale wideo. Pobierzecie ją z tego miejsca.

Z kolei Wykkyds Framework (do pobrania stąd) dodaje mnóstwo nowych opcji do interfejsu użytkownika i pozwala sprawdzać poziom punktów doświadczenia, wyświetla obecny czas, lokacje, złoto, itd. Wtyczka jest też niezbędna do korzystania z Wykkyd's Full Immersion (znajdziecie go tutaj), który z kolei działa zupełnie inaczej – chowa domyślne elementy interfejsu, np. kompas. Dzięki Wykkyds Framework sprawdzicie także Wykkyd's Outfitter (do pobrania tutaj) – opcję pozwalającą tworzyć różne zestawy wyposażenia, przypisywane do poszczególnych klawiszy.

SpamFilter

Jak sama nazwa wskazuje, SpamFilter pozwala ignorować niechciane wiadomości w oknie rozmowy (linki reklamowe, itd.). Po zainstalowaniu wtyczki (do pobrania w tym miejscu), korzysta się z niej wpisując odpowiednie komendy podczas rozmowy. Są to:

  • /sfactive – włącza filtrację,
  • /sfclear – wyłącza filtry,
  • /sffilters – pokazuje listę obecnych filtrów,
  • /sfignorelist – lista ignorowanych graczy,
  • /sfadd <nazwa> <definicja filtra> - dodaje definicję filtra,
  • /sfremove <nazwa> - usuwa definicję filtra,
  • /sfdebug – opcja, którą lepiej zostawić w spokoju.

Wyłączenie intra

Jeżeli pragniecie od razu wkroczyć do świata The Elder Scrolls Online i nie chce się Wam oglądać po raz kolejny loga producenta, itd., wystarczy przed uruchomieniem produkcji znaleźć plik UserSettings.txt, znajdujący się pod tym adresem X:\Users\[nazwa użytkownika]\Documents\Elder Scrolls Online\live. Następnie musicie otworzyć go w Notepadzie, poszukać linii SkipPregameVideos, zmienić wartość z 0 na 1, zapisać i to by było na tyle.

Informacje o pozostałych wtyczkach i poradach znajdziecie u samego źródła.

TWOIM ZDANIEM

Jaki Alliance wybierzesz grając w The Elder Scrolls Online? (chcemy sprawdzić w jakim Alliance będzie najwięcej Polaków)

Ebonheart Pact
39,4%
Daggerfall Covenant
35,8%
Aldmeri Dominion
24,8%
Zobacz inne ankiety