Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 września 2012, 14:57

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Przedsprzedaż Borderlands 2 większa niż gier z serii BioShock, Mafia i Civilization

Firma 2K Games ma powody do zadowolenia. Gracze z Wielkiej Brytanii zamówili przedpremierowo więcej egzemplarzy strzelaniny Borderlands 2 niż jakiejkolwiek innej gry z portfolio tego wydawcy, wliczając w to serie BioShock, Mafia czy Sid Meier's Civilization.

Przedsprzedaż Borderlands 2 większa niż gier z serii BioShock, Mafia i Civilization - ilustracja #1
Wysoka przedsprzedaż Borderlands 2 zapowiada duży sukces komercyjny gry.
Borderlands 2
 1. gatunek: gry akcji (FPP)
 2. producent: Gearbox Software
 3. wydawca: 2K Games
 4. polski dystrybutor: Cenega Poland
 5. premiera: 18 września 2012r.
 6. premiera w Polsce: 21 września 2012r.
 7. platformy sprzętowe: PC, Xbox 360, PlayStation 3

Zaledwie wczoraj firma Cenega Poland pochwaliła się, że liczba pre-orderów złożonych przez polskich graczy na grę Borderlands 2 jest już dziesięciokrotnie wyższa niż w przypadku wydanej trzy lata temu pierwszej części cyklu. Teraz równie optymistyczne dla twórców doniesienia napływają z Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że dzieło studia Gearbox Software pobiło na tamtejszym rynku rekord przedsprzedaży wśród tytułów z oferty 2K Games.

Niestety, podobnie jak w przypadku informacji od polskiego dystrybutora ponownie nie podano do publicznej wiadomości żadnych konkretów. Nie wiemy więc ani ile kopii Borderlands 2 znalazło już przepremierowych nabywców, ani jak rozkłada się to w rozbiciu na poszczególne platformy sprzętowe. Przedstawiciele 2K Games nie ukrywają jednak, że Borderlands to w tej chwili jedna z najważniejszych marek w katalogu wydawniczym firmy.

„Jesteśmy wyjątkowo zadowoleni ze wsparcia, które gracze okazują wobec Borderlands 2 i liczby pre-orderów odzwierciedlających, jak bardzo uwielbiana jest to marka. Liczba zamówień rośnie z tygodnia na tydzień w skali, jakiej nie doświadczyliśmy dotąd z żadnym tytułem wydawanym przez 2K” - stwierdził w rozmowie z serwisem MCV Dave Gould, dyrektor ds. sprzedaży w brytyjskim oddziale firmy 2K Games.

Warto przypomnieć, że wydana w 2009 roku pierwsza odsłona cyklu Borderlands sprzedała się w ponad 6 milionach egzemplarzy. Sądząc po wzroście zainteresowania przedpremierowymi zamówieniami na sequel, można przypuszczać, że „dwójka” ma duże szanse pobić ten wynik.

Zainteresowanych kupnem Borderlands 2 w przedsprzedaży zachęcamy do wizyty w Sklepie Gry-Online.pl. Za pecetową wersję gry zapłacicie 119,90 zł. Wersje przeznaczone na konsole Xbox 360 i PlayStation 3 kosztują 219,90 zł.

 1. Oficjalna strona internetowa gry Borderlands 2
 2. Wybitnie rozrywkowa rzeź - graliśmy w Borderlands 2 na gamescom 2012!
 3. Czterech wspaniałych - graliśmy w Borderlands 2!
 4. Borderlands 2 na E3 2012 - krótki wypad na Pandorę