Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2017, 07:55

autor: luckie

Przecieki na temat Robie Mattox, bohaterki gry Star Wars od Visceral

Jedną z kluczowych postaci w grze Star Wars od studia Visceral ma być Robie Mattox, towarzyszka Dodgera, którego poznaliśmy w zeszłym tygodniu. Wychowywana w sercu przestępczego półświatka, ta młoda kobieta śmiało i z humorem stawi czoła niejednemu wyzwaniu.

W sieci pojawiły się kolejne nieoficjalne doniesienia na temat ciekawie zapowiadającej się gry akcji w świecie Star Wars (a.k.a Project Ragtag) od studia Visceral (Dead Space) i Amy Hennig (byłej scenarzystki cyklu Uncharted). W zeszłym tygodniu poznaliśmy Dodgera – głównego protagonistę gry – natomiast teraz serwis MakingStarWars.net donosi o kolejnej ważnej postaci. Mowa o bohaterce imieniem Robie Mattox. Jest ona jednym z wiernych towarzyszy Dodgera, ale jak głosi plotka, jej historia może zostać rozwinięta w kontynuacji omawianej produkcji.

Star Wars od Visceral zaczyna nabierać kształtów. - Przecieki na temat Robie Mattox, bohaterki gry Star Wars od Visceral - wiadomość - 2017-06-29
Star Wars od Visceral zaczyna nabierać kształtów.

Poznajcie Robie, co się droidów boi

Robie Mattox to około 30-letnia kobieta, opisywano jako „gunslingerka” z charakterem. Wychowywała się jako sierota na poziomie 1313 na planecie Coruscant (pamiętacie anulowaną grę Star Wars 1313?) pod okiem rodziny przestępczej Wandering Star. Nic dziwnego, że dziewczyna ciągnie za sobą dość dziwne kompleksy – np. ma silną awersję do droidów (dodajmy, że w ekipie Dodgera znajdzie się też droid medyczny Doc, co z pewnością doprowadzi do interesujących spięć pomiędzy bohaterami).

Jak donosi MakingStarWars.net, na grafikach koncepcyjnych Robie przybiera wygląd aktorki Natalie Morales, choć nie ma pewności, czy ostatecznie to ona odegra tę rolę. Stylem ubierania się Robie przypomina nieco Doctor Aphrę, postać z komiksu Star Wars: Dr. Aphra, a na niektórych rysunkach widzimy ją z karabinem snajperskim.

Dodger i Robie mają tworzyć zgrany duet, który śmiało stawi czoła niebezpiecznym, szalonym akcjom – jedną z nich będzie próba porwania córki potężnego przedstawiciela przestępczego półświatka na zlecenie Jabby. Oboje mają wyróżniać się sprytem i poczuciem humoru, co na pewno zaowocuje ciekawymi dialogami.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Electronic Arts