Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2017, 13:47

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Poznaj bohatera gry Star Wars od Visceral Games

Fani uniwersum Star Wars z niecierpliwością czekają na konkrety dotyczące kolejnej gry akcji, powstającej w studiu Visceral Games. Choć oficjalnych informacji jest jak na lekarstwo, to w sieci pojawił się interesujący przeciek na temat zarysu fabularnego oraz bohatera produkcji.

Serwis MakingStarWars.net podzielił się dość szczegółowymi informacjami na temat zarysu fabularnego gry akcji osadzonej w uniwersum Star Wars, od jakiegoś czasu przygotowywanej przez studio Visceral Games (twórcy Dead Space). Przypomnijmy, że nad jej scenariuszem pracuje Amy Hennig, znana przede wszystkim z cyklu Uncharted. Ostrzegamy jednak, że poniższe informacje nie pochodzą z oficjalnego źródła. Poza tym mogą do pewnego stopnia zepsuć graczom zabawę z samodzielnego odkrywania historii.

Kadr z nagrania z wczesnej wersji gry, pokazanego na E3 2016. - Poznaj bohatera gry Star Wars od Visceral Games - wiadomość - 2017-06-22
Kadr z nagrania z wczesnej wersji gry, pokazanego na E3 2016.

Stara Trylogia, nowy bohater

Akcja nowej gry od Visceral, której nazwą kodową podobno jest Project Ragtag, ma być osadzona po wydarzeniach z filmowej Nowej nadziei i tuż przed rozpoczęciem Imperium kontratakuje. Jedną z kluczowych postaci (jak wiemy, ma być ich kilka) będzie Dodger, nazwany tak, ponieważ uniknął (ang. „dodged”) wcielenia do wojsk Imperium i zaszył się w przestępczym półświatku gdzieś na Zewnętrznych Rubieżach galaktyki. Osobnika tego (w którego wcielać się ma Todd Stashwick) zapewne polubią fani Hana Solo, gdyż opisano go jako wygadanego spryciarza – choć jednocześnie zaznaczono, że nie będzie to zwyczajna kopia słynnego przemytnika.

Życie Dodgera dodatkowo się komplikuje, gdy jego rodzinna planeta Alderaan zostaje zniszczona, a on sam trafia na listę poszukiwanych ocalałych. Wkrótce potem Imperator przekierowuje swoją uwagę na Zewnętrzne Rubieże, szukając zemsty na Rebeliantach, którzy zniszczyli Gwiazdę Śmierci. W obliczu zagrożenia okoliczni przestępcy opowiadają się po jednej ze stron w galaktycznym konflikcie lub próbują wykorzystać sytuację do wzbogacenia się. Do tej ostatniej grupy należy Dodger – zatrudnia się on u Jabby, aby mieć za co przekupić imperialnych urzędników i „zniknąć” z listy ściganych. W trakcie wykonywania zadania bohater odkrywa przerażające plany Imperium, które postanawia powstrzymać.

Dodger użyje w walce świetlnego bicza, którym unieruchomi wrogów, a następnie zlikwiduje ich przy pomocy blastera. Gra ma oferować wiele różnych wariantów owych broni. Poza tym, od Hana Solo ma go odróżniać osobista motywacja: do stanięcia na drodze Imperium skłoni go między innymi chęć rozwikłania tajemnicy śmierci jego mentora. Bohater ma też posiadać własną załogę oraz statek.

Więcej przecieków na temat fabuły ma się pojawić wkrótce. Sama gra planowana jest na 2018 rok.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Electronic Arts