Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 stycznia 2018, 09:39

Promocje mobilne na weekend 27-28 stycznia (Planescape Torment, Oddworld New 'N' Tasty, Harvest Moon)

Oto kolejne wydanie cyklu poświęconego najciekawszym promocjom na gry mobilne. W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich tytułów jak Planescape: Torment, Baldur's Gate, Harvest Moon: Seeds of Memories, Out There: Chronicles i Oddworld: New 'N' Tasty.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. Przypominamy, że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

Przygody Bezimiennego to jedna z najbardziej niezwykłych podróży w historii elektronicznej rozrywki. - Promocje mobilne na weekend 27-28 stycznia (Planescape Torment, Oddworld New 'n' Tasty, Harvest Moon) - wiadomość - 2018-01-27
Przygody Bezimiennego to jedna z najbardziej niezwykłych podróży w historii elektronicznej rozrywki.

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

Wyprzedaż RPG-ów od Beamdog (Android/iOS) – m.in. Baldur’s Gate i Planescape Torment

Przegląd rozpoczynamy od informacji, że firma Beamdog, wydawca zremasterowanych wersji kultowych, pecetowych gier RPG, uruchomiła wyprzedaż, w ramach której posiadacze smartfonów i tabletów z systemami Android oraz iOS mogą nabyć za połowę ceny cztery pozycje tego typu: Baldur’s Gate: Enhanced Edition, Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, Icewind Dale: Enhanced Edition oraz Planescape: Torment. Nowe edycje oferują odświeżoną szatę graficzną oraz sporo dodatkowej zawartości (poza Planescape: Torment), w tym oficjalne rozszerzenia, dodatkowe questy, lokacje, przedmioty i postacie, a w przypadku Icewind Dale także kolejną grywalną rasę i międzyplatformowy tryb multiplayer. Na Androidzie taniej jeszcze nie było.

 1. Baldur’s Gate: Enhanced Edition – Android: 19,99 zł / iOS: 23,99 zł
 2. Baldur’s Gate II: Enhanced Edition – Android: 19,99 zł / iOS: 23,99 zł
 3. Icewind Dale: Enhanced Edition – Android: 19,99 zł / iOS: 23,99 zł
 4. Planescape: Torment – Enhanced Edition – Android: 19,99 zł / iOS: 23,99 zł

Oddworld: New 'n' Tasty

Fanom sympatycznego Mudokona Abe’a polecamy niemal 40-procentową obniżkę ceny mobilnej odsłony Oddworld: New ‘n’ Tastyremake’u jednej z najpopularniejszych gier platformowych, Oddworld: Abe’s Oddysee z 1997 roku. Ucieczka i próba uwolnienia pobratymców Abe’a spod ucisku Glukkonów została przedstawiona w postaci genialnej platformówki z zagadkami logicznymi, zmuszającej gracza do wykazania się inwencją i pomysłowością. Bohater biega, skacze, wspina się i podkrada do przeciwników, porozumiewając się z kompanami przy pomocy specjalnego zestawu komend, wypowiadanych w zabawnym, niezrozumiałym języku. Odświeżona wersja wprowadza szereg zmian w mechanice rozgrywki i totalnie odrestaurowuje szatę graficzną. Na szczęście wyjątkowy klimat nigdzie się nie ulotnił.

 1. Android: 20,99 zł
 1. iOS: 23,99 zł

Harvest Moon: Seeds of Memories

Nieoczekiwanie blisko 60-procentowej przeceny doczekała się rolnicza gra RPG Harvest Moon: Seeds of Memories. W produkcji zajmujemy się gospodarstwem, sadzimy rośliny i hodujemy zwierzęta, jak również zaprzyjaźniamy się z mieszkańcami pobliskiego miasteczka, popychając w ten sposób do przodu główny wątek fabularny. Przypominamy, że od kilku lat serią Harvest Moon zawiaduje (ze zmiennym szczęściem) firma Natsume – oryginalni twórcy ze studia Marvelous zostali odsunięci od projektu i obecnie rozwijają własną alternatywną markę Story of Seasons, znaną posiadaczom konsoli przenośnej Nintendo 3DS.

 1. Android: 20,99 zł
 1. iOS: 23,99 zł

Out There: Chronicles

Z okazji debiutu drugiego epizodu paragrafowej przygodówki Out There: Chronicles studio Mi-Clos udostępniło pierwszy rozdział kosmicznej opowieści zupełnie za darmo. Tytuł został fabularnie powiązany z doskonałą strategią eksploracyjną Out There, choć opowiada raczej poboczną historię. Akcja toczy się w tej samej, odległej galaktyce, zamieszkanej przez liczne obce rasy, i rozszerza naszą wiedzę o uniwersum (m.in. wyjaśniając, kto jest twórcą tzw. Ark). Zabawa polega na czytaniu opisów wydarzeń, którym towarzyszą grafiki i animacje, a także reagowaniu na sytuację poprzez wybór jednego z kilku możliwych działań. W grze nie zabrakło też drobnych elementów RPG i strategii (np. rozwój bohatera, pozyskiwanie surowców).

 1. Android: za darmo
 1. iOS: za darmo

Inne wyprzedaże gier mobilnych – m.in. Demon’s Rise 2, Game Studio Tycoon 3, Swim Out

W ostatnich dniach na platformach Google Play i App Store przeceniono lub zaoferowano za darmo szereg innych, zwykle mniej znanych pozycji. Są wśród nich udany RPG akcji Demon’s Rise 2, strategia ekonomiczna Game Studio Tycoon 3 oraz nagradzana gra logiczna Swim Out. Oferta prezentuje się następująco:

 1. Color Palette: Dreamers – Android: za darmo / iOS: za darmo
 2. Demon’s Rise 2 – Android: ok. 3 zł
 3. Felinia’s World – Android: za darmo / iOS: za darmo
 4. Game Studio Tycoon 3 – Android: ok. 7 zł
 5. MechaNika – Android: ok. 5 zł
 6. Mental Hospital II – Android: 1,79 zł
 7. Ninja Knight – Android: za darmo
 8. Swim Out – Android: ok. 8 zł / iOS: 8,99 zł
 9. The Sun: Origin – Android: 1,79 zł / iOS: 1,99 zł
 10. Traffic Director – Android: za darmo
 11. Tribal Pass – Android: za darmo

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

 1. Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne