Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2018, 10:31

autor: Góral

Sea of Thieves - w plikach gry znaleziono informacje o krakenie i innych atrakcjach

Jeden z użytkowników forum Reddit odnalazł w plikach bety gry Sea of Thieves sporo informacji związanych z zawartością, która najpewniej będzie dostępna w pełnej wersji produkcji.

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się zamknięte beta-testy gry Sea of Thieves, które potrwają do 31 stycznia. Deweloperzy zaznaczyli, że w udostępnionym fragmencie kodu nie znajdują się wszystkie elementy, które pojawią się w finalnej wersji produkcji. Jeden z użytkowników forum Reddit pogrzebał jednak trochę w plikach i doszukał się informacji o tym, czego możemy się spodziewać, gdy projekt zadebiutuje na konsoli Xbox One oraz PC-tach (Windows 10). Oczywiście, jeżeli nie chcecie sobie psuć niespodzianki, to radzimy nie czytać dalszej części wiadomości.

Sea of Thieves - w plikach gry znaleziono informacje o krakenie i innych atrakcjach - ilustracja #1
Sea of Thieves w skrócie:
  • przygodowa gra akcji na konsolę Xbox One i Windowsa 10;
  • pozwoli zasmakować życia pirata;
  • ukaże się 20 marca;
  • dostępna będzie w normalnej sprzedaży i w abonamencie Xbox Game Pass.

W udostępnionej rozpisce elementów możemy przeczytać m.in. o różnych rodzajach skrzyń (pospolite, legendarne czy też te znajdywane we wrakach statków), kompaniach (Gold Hoarders, Merchant Alliance, Order of Souls) i stworzeniach, które spotkamy podczas zabawy. Oprócz zwykłych zwierząt pokroju nietoperzy, ryb, papug i świń, w plikach bety znaleziono też informacje o przeciwnikach, w tym słynnym krakenie, który swoimi mackami ma niszczyć okręty.

Pozostałe elementy związane są z pożywieniem (m.in. banany, kokosy oraz oczywiście rum), postaciami i lokacjami. Ponadto nie zabrakło informacji o dostosowywaniu statku. Będziemy mogli zmieniać m.in. działa, maszty czy koło sterowe. Wspomniano też o harpunie, który sugeruje, że w pełnej wersji będzie można polować na większe morskie stworzenia, np. rekiny.

Nie wiemy, czy wszystkie z wypunktowanych elementów ostatecznie pojawią się w grze, ale raczej deweloperzy nie umieszczaliby ich w plikach bez powodu. Produkcja zadebiutuje 20 marca i wtedy dowiemy się wszystkiego. Pamiętajcie, że tytuł będzie można kupić normalnie w pudełkach lub w cyfrowej dystrybucji, albo poprzez zaopatrzenie się w abonament Xbox Game Pass (niecałe 30 zł miesięcznie), w którym gra zostanie udostępniona w dniu światowej premiery.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.