Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2018, 11:00

autor: Adrian Werner

Dragon Ball FighterZ najpopularniejszą bijatyką w historii Steam

Kilka godzin wystarczyło, aby pecetowa wersja Dragon Ball FighterZ stała się najpopularniejszą bijatyką w historii usługi Steam. Wczoraj jednocześnie grało w nią ponad 44 tys. osób, co stanowi rekord wśród mordobić.

Wersja pecetowa okazała się dużym sukcesem. - Dragon Ball FighterZ najpopularniejszą bijatyką w historii Steam - wiadomość - 2018-01-28
Wersja pecetowa okazała się dużym sukcesem.

Wczoraj premierę miała gra Dragon Ball FighterZ, czyli mordobicie autorstwa studia Arc System Works. Na PC produkcja zadebiutowała wieczorem, a mimo to w ciągu kilku godzin okazała się najpopularniejszą bijatyką w historii serwisu Steam. W najgorętszym momencie wczorajszego dnia bawiły się w nią 44 234 osoby jednocześnie (wg danych serwisu Steam Charts), co stanowi absolutny rekord w tej kategorii.

Dla porównania warto przytoczyć rekordy innych bijatyk dostępnych na Steam:

Gra:

Rekord graczy bawiących się jednocześnie na Steam:

Tekken 7

18,766

Dragon Ball Xenoverse

22,782

Street Fighter V

13,807

Dragon Ball Xenoverse 2

13,570

Mortal Kombat X

13,649

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm Revolution

6,782

Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4

5,931

Injustice: Gods Among Us

5,685

Ultra Street Fighter IV

5,472

Injustice 2

1,851

Na razie nie wiemy, jak dobrze gra sprzedała się na PC. Serwis Steam Spy pokazuje liczbę 25 tysięcy posiadaczy, co oczywiście nie ma sensu, jeśli wczoraj populacja graczy w najgorętszym momencie dnia była prawie dwukrotnie większa. Wynika to z faktu, że Steam Spy zbiera dane o sprzedaży z pewnym opóźnieniem i dopiero po trzech dniach od premiery są one reprezentatywne.

W każdym razie już teraz wiadomo, że pecetowe Dragon Ball FighterZ okazało się dużym sukcesem. Duża w tym zasługa wysokiej jakości konwersji. Pierwsze wrażenia sugerują, że autorzy spisali się na medal. Na konfiguracji z procesorem Intel i7-4930K (podkręconym do 4.2 GHz), kartą GeForce GTX 980 Ti i 8 GB RAM-u gra bez problemu utrzymuje 60 klatek na sekundę nawet w rozdzielczości 4K.

Wersja pecetowa oferuje także bogate możliwości zmiany różnorodnych ustawień graficznych, jak również opcję swobodnego konfigurowania klawiszy. Przy odrobinie samozaparcia da się nawet grać za pomocą klawiatury, bez pada.

Przypomnijmy na koniec, że na PC i Xboksie One Dragon Ball FighterZ oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Natomiast wersja na PlayStation 4 dostępna jest wyłącznie w języku angielskim.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja Dragon Ball FighterZ (w przygotowaniu) – „Smocze Kule” doczekały się porządnej bijatyki