Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2018, 09:26

autor: Góral

Rainbow Six Siege - standardowa edycja jednak nie podrożeje

Wczoraj firma Ubisoft zapowiedziała, że wkrótce z rynku zniknie standardowa edycja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege, która zostanie zastąpiona droższą Advanced Edition. Tak się jednak nie stanie.

Wczoraj dowiedzieliśmy się o podwyżce ceny gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Ubisoft poinformował, że ze sprzedaży zostanie wycofana standardowa edycja, na której miejsce wskoczy droższa Advanced Edition (50 euro – około 207 złotych). Wzrost kosztu zakupu usprawiedliwiany jest dodaniem do tego wydania 600 dodatkowych kredytów i 10 pakietów Outbreak Collection. Ruch ten nie spodobał się graczom, więc firma szybko postanowiła wprowadzić kolejne zmiany.

Rainbow Six Siege - standardowa edycja jednak nie podrożeje - ilustracja #1
Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – kolejne zmiany:
  • Ubisoft zrezygnował z zastąpienia standardowej edycji gry droższą Advanced Edition;
  • firma rozdaje skórkę Ash Sidewinder Elite;
  • szykują się zmiany w systemie zdobywania operatorów w najtańszej wersji Starter Edition.

Na forum Reddit deweloper gry opublikował komunikat, w którym wyjaśnił, iż słucha swoich fanów i wie, że pomysł nie przypadł im do gustu. W związku z tym standardowa edycja Tom Clancy's Rainbow Six: Siege nie zniknie ze sprzedaży i będzie dalej dostępna w obecnej cenie. O pozostałych wydaniach nic nie wspomniano, więc wedle wczorajszego komunikatu od 13 lutego w sprzedaży znajdować będą się jeszcze: Starter Edition (tylko na PC) w cenie 59,90 zł, Gold Edition (około 332 zł – obecnie niecałe 290 zł) oraz Complete Edition (aktualnie 360 zł, a po podwyżce blisko 500 zł).

Ponadto obecni gracze, którzy rozegrają przynajmniej jedno spotkanie do 6 marca, otrzymają podczas debiutu pierwszego sezonu trzeciego roku skórkę Ash Sidewinder Elite. Dodatkowo poinformowano, że podczas turnieju Six Invitational (start 13 lutego) poznamy szczegóły związane ze zmienionym systemem zdobywania operatorów w najtańszej wersji Starter Edition.

Przypominamy, że Ubisoft powoli szykuje się do rozpoczęcia pierwszego sezonu trzeciego roku gry. Tradycyjnie możemy liczyć na kolejne mapy i operatorów. Dodatkowo na starcie pojawi się specjalne wydarzenie Outbreak (Epidemia). Podczas zabawy wcielimy się w członków niewielkiego oddziału wysłanego do miasta Truth or Consequences w stanie Nowy Meksyk, którego mieszkańcy zostali zarażeni groźną chorobą.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.