Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2018, 20:53

autor: Góral

Valve twierdzi, że dalej robi gry

Na profilu firmy Valve w serwisie społecznościowym Facebook pojawił się krótki komunikat. Amerykański deweloper zapewnił w nim, że nie przestał robić gier.

Ostatnią dużą grą Valve jest Dota 2. - Valve twierdzi, że dalej robi gry - wiadomość - 2018-01-26
Ostatnią dużą grą Valve jest Dota 2.

Valve to jeden z najbardziej zasłużonych deweloperów, mający w swoim portfolio takie klasyki jak Half-Life czy Portal. Firma jednak od dłuższego czasu nie stworzyła gry, jakiej oczekuje od niej wielu fanów. Mowa o wysokobudżetowej produkcji, z kampanią fabularną. Ostatnią pełnoprawną pozycją wyprodukowaną przez amerykańskie studio jest darmowa MOBA Dota 2 z 2013 roku (minigierek VR w postaci The Lab z 2016 roku nie liczymy). Dziś firma postanowiła jednak przypomnieć, że pamięta o graczach, publikując na Facebooku krótki komunikat:

Valve twierdzi, że dalej robi gry - ilustracja #2

Deweloper twierdzi, że ciągle robi gry, ale konkretów nie ujawnia. Fani firmy czekają przede wszystkim na trzecią część serii Half-Life. Nikt raczej nie pogardziłby też nowym Left 4 Dead czy kolejnym Portalem, ale po Valve można się spodziewać wszystkiego. Jeszcze się okaże za jakiś czas, że dzisiejszym komunikatem firma zwiastowała nową aktualizację dla Doty

Przypominamy, że Valve zostało założone w 1996 roku. W 2004 roku, wraz z Half-Life 2, firma wypuściła pierwszą wersję Steama – platformy cyfrowej dystrybucji, która początkowo miała ułatwiać aktualizowanie produkcji. Ostatecznie rozwinęła się ona w ogromny biznes, będący jednocześnie sklepem, zabezpieczeniem DRM i portalem społecznościowym, który przynosi firmie krocie. Nic dziwnego więc, że deweloper nie za bardzo śpieszy się z przygotowaniem kolejnych gier.