Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2018, 17:05

Rainbow Six Siege podrożeje od 13 lutego; szczegóły trybu Outbreak

13 lutego w życie wejdą zmiany związane z kupnem poszczególnych edycji gry Rainbow Six: Siege. Między innymi wydanie standardowe zniknie ze sprzedaży, a zastąpi je tzw. Advanced Edition. Ponadto Ubisoft podzielił się szczegółami na temat wydarzenia Outbreak z "trybem zombie".

Zmiany w sprzedaży

Jakiś czas temu firma Ubisoft zapowiedziała, że wprowadzi pewne zmiany w systemie sprzedaży gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege. Ta popularna sieciowa strzelanka taktyczna była do tej pory sprzedawana w kilku edycjach, różniących się bogactwem zawartości. Ich liczba i to, co one oferują, mogło przyprawić niektórych potencjalnych klientów o ból głowy. Jednak jeśli myślicie, że z tego powodu francuski gigant postanowił uprościć cały proces zakupów do jednego lub dwóch wydań, to jesteście w błędzie. Liczba wersji gry dostępnych u sprzedawców pozostanie ta sama (cztery). Lekko zmieni się jedynie ich zawartość i cena, niestety na wyższą. Najbardziej odczuwalną modyfikacją będzie chyba zniknięcie z rynku edycji standardowej, którą obecnie można kupić na platformie Steam za 159,90 zł. Zostanie ona w pewnym sensie zastąpiona tak zwaną Advanced Edition, wycenioną przez speców z Ubisoftu na 50 euro (około 207 złotych). Nowa struktura sprzedaży wejdzie w życie 13 lutego, zatem jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w podstawową wersję Rainbow Six: Siege, ma jeszcze trochę czasu, by to zrobić.

Dzielni operatorzy próbują dostać się do magazynu, gdzie przechowywane są ostatnie egzemplarze standardowej edycji Rainbow Six: Siege. - Tom Clancy's Rainbow Six Siege - zmiany w systemie sprzedaży i szczegóły trybu Outbreak - wiadomość - 2018-01-26
Dzielni operatorzy próbują dostać się do magazynu, gdzie przechowywane są ostatnie egzemplarze standardowej edycji Rainbow Six: Siege.

Szczegółową rozpiskę tego, jak będą wyglądały poszczególne edycje Rainbow Six: Siege po wprowadzeniu nowego podziału, znajdziecie poniżej:

Starter Edition (PC)

  • Cena: 59,90 zł

W dostępnej wyłącznie na PC Edycji Startowej Rainbow Six: Siege zmieni się najmniej. Nadal za najniższą cenę gracze otrzymają wszystkie mapy i tryby gry oraz 600 dodatkowych kredytów, które można wydać na nowych bohaterów lub elementy kosmetyczne. Niestety, posiadacze tej wersji wciąż będą musieli spędzić w grze sporo więcej czasu, by móc odblokować kolejne postacie.

Advanced Edition (PC, PlayStation 4, Xbox One)

  • Cena: 50 euro (około 207 złotych)
  • Cena do tej pory: 159,60 złotych (jako edycja standardowa)

Jak mogliście już przeczytać w pierwszym akapicie, jest to edycja, która zastąpi standardową. Podobnie jak dotychczas, dzięki niej będzie można bawić się na wszystkich mapach i trybach gry, a czas odblokowywania kolejnych operatorów nie zostanie w żaden sposób wydłużony. Ponadto w tym wydaniu znajdą się również bonusy, które mają usprawiedliwić wzrost ceny – 600 dodatkowych kredytów i 10 pakietów Outbreak Collection ze specjalnymi przedmiotami kosmetycznymi (więcej na temat wydarzenia Outbreak przeczytacie w drugiej części wiadomości).

Gold Edition (PC, PlayStation 4, Xbox One)

  • Cena: 80 euro (około 332 złote)
  • Cena do tej pory: 69,99 euro (około 289 złotych)

W skład Gold Edition Rianbow Six: Siege, prócz wszystkich elementów z Advanced Edition, wejdzie również przepustka sezonowa na rok trzeci, która między innymi umożliwi wcześniejszy dostęp do całej nowej zawartości, jaka pojawi się w grze w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy (więcej na jej temat możecie przeczytać tutaj).

Complete Edition (PC, PlayStation 4, Xbox One)

  • Cena: 120 euro (około 497 złotych)
  • Cena do tej pory: 359,90 złotych

Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona dla prawdziwych zapaleńców Complete Edition będzie zawierała wszystko, co do tej pory pojawiło się w Rainbow Six: Siege. Zatem prócz wszystkich map i trybów gry, 600 dodatkowych kredytów, 10 pakietów Outbreak Collection oraz przepustki sezonowej na trzeci rok, znajdzie się w niej również szesnastu operatorów, jacy pojawili się w grze w pierwszym i drugim roku.

Oto, jak dokładnie będą prezentowały się poszczególne edycje Raibow Six: Siege po 13 lutego.

Nadchodzi epidemia

Zmiany w systemie sprzedaży nastąpią w okolicach startu trzeciego roku, który tradycyjnie będzie podzielony na cztery sezony. Pierwszy z ich, Operacja Chimera, wprowadzi dwóch nowych operatorów z Francji i Rosji, których specjalizacją jest walka z bioterroryzmem. Wraz z aktualizacją inaugurującą kolejny rok zmagań w Rainbow Six: Siege rozpocznie się również czterotygodniowe wydarzenie specjalne – Outbreak (Epidemia). Po raz pierwszy mogliśmy o nim usłyszeć pod koniec listopada ubiegłego roku. Teraz przedstawiciele studia Ubisoft zdradzili nieco więcej szczegółów na jego temat.

Walka z tajemniczą epidemią to nie przelewki. - Tom Clancy's Rainbow Six Siege - zmiany w systemie sprzedaży i szczegóły trybu Outbreak - wiadomość - 2018-01-26
Walka z tajemniczą epidemią to nie przelewki.

Akcja trybu Outbreak będzie rozgrywać się mieście Truth or Consequences w stanie Nowy Meksyk. Jego mieszkańcy zostali zarażeni tajemniczą chorobą. Sytuacja jest na tyle poważna, że władze zdecydowały się na objęcie osady ścisłą kwarantanną. Na miejsce zostaje wysłany trzyosobowy oddział (w tej roli gracze), którego zadaniem jest stawienie czoła „tajemniczemu zagrożeniu”. Z opisu wynika zatem, że całość będzie przypominała odrobinę znany z cyklu Call of Duty tryb Zombie.

W trakcie trwania wydarzenia Outbreak będzie można zakupić za 300 kredytów pakiety Outbreak Collection. Znajdzie się w nich 50 przedmiotów kosmetycznych z serii HazMat dla 16 operatorów (ich listę znajdziecie tutaj). Co ważne, z zakupionych pakietów nie będą wypadały duplikaty, zatem wystarczy wydać 15000 kredytów, aby zebrać całą kolekcję.

Na koniec warto jeszcze zaznaczyć, że ostatnio na Twitterze twórcy zapewnili, iż mają długoletnie plany rozwoju Rainbow Six: Siege. Jak zdradzili, w przyszłości na konsolach PlayStation 4 Pro oraz Xbox One X ma pojawić się między innymi specjalna łatka ulepszająca grafikę tytułu.