Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 czerwca 2016, 11:52

Promocje mobilne na weekend 18-19 czerwca (m.in. This War of Mine, serie Grand Theft Auto i Anomaly)

W przeglądzie zamieściliśmy informacje o przecenach takich pozycji jak This War of Mine, Call of Duty: Strike Team, Max Payne Mobile, 9 Clues: The Secret of Serpent Creek, Farming Simulator 14 oraz serie Grand Theft Auto, Braveland i Anomaly.

Witajcie w kolejnym wydaniu przeglądu promocji cenowych na gry mobilne dedykowane smartfonom i tabletom. W niniejszym cyklu zwracamy Waszą uwagę na najciekawsze przeceny obowiązujące na mobilnych platformach dystrybucji cyfrowej. Naszym celem nie jest wypisanie wszystkich gier, które akurat znajdują się w promocji – dokonujemy ich przeglądu, więc możecie być pewni, że to nie tylko tanie, ale i warte uwagi produkcje.

Jako że w wielu przypadkach czas trwania obniżki nie jest znany – bywa, że pozostaje ona aktualna przez kilkanaście dni, a innym razem znika po kilkudziesięciu godzinach – przez kilka kolejnych dni będziemy śledzić sytuację i nanosić ewentualne zmiany. Zapraszamy do zapoznania się z najświeższą porcją promocji!

UWAGA: Ceny mogą ulec zmianie – zależą od ustaleń sklepów. Przed zakupami sprawdź wszystkie szczegóły, aby uniknąć pomyłek (cenę, przeliczenie na złotówki i wersję językową gry).

 This War of Mine

Android: 17,99 zł / iOS: 13,31 zł

Naszą ulubioną promocją tygodnia jest bez wątpienia This War of Mine, autorstwa polskiego studia 11-bit. Gra symuluje ciężki żywot ludności cywilnej w mieście ogarniętym wojną. Musimy m.in. gromadzić żywność, szukać leków, rozbudowywać kryjówkę oraz przede wszystkim unikać kontaktu z żołnierzami. Produkcja świetnie oddaje koszmar wojny. Atmosfera jest ciężka, a przebieg rozgrywki smutny i często musimy godzić się na poświęcenie pojedynczych ludzi w celu ocalenia reszty grupy. Produkcja zadebiutowała na PC, ale konwersja mobilna udała się znakomicie i w niczym nie ustępuje pierwowzorowi. Standardowo gra kosztuje ok. 70 złotych, więc przecena jest bardzo duża.

Więcej informacji o This War of Mine

Call of Duty: Strike Team

Android: 7,89 zł 

Warto także zainteresować się promocją Call of Duty: Strike Team. Jej cena została obniżona z 26 złotych do niecałych 8 zł. To zdecydowanie najlepsza mobilna odsłona tej marki i jedyna, która jest godna uwagi nawet dla pecetowych i konsolowych fanów cyklu. Autorzy opracowali ten tytuł od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych. Wiele czasu spędzamy tutaj w klasycznym dla cyklu widoku pierwszoosobowym, ale gra wymaga również regularnego przełączania się na widok z lotu ptaka i wydawania rozkazów kolegom z oddziałów w trybie taktycznym. Bawić się możemy w obszernej kampanii lub spróbować sił w trybie survival, gdzie musimy wytrzymać jak najdłużej przeciwko kolejnym falom wrogów.

Więcej informacji o Call of Duty: Strike Team

Max Payne Mobile

Android: 9,69 zł / iOS: 8,87 zł

Miłośników strzelanek zainteresować powinna promocja Max Payne Mobile. To prawdziwa legenda tego gatunku, do dzisiaj uznawana ze jednego z najlepszych jego przedstawicieli. Tytuł sprawdza się na ekranach dotykowych całkiem dobrze i zaliczanie headshotów nie sprawia większych problemów. Jeśli preferujecie bardziej tradycyjne sterowanie to ucieszy Was wiadomość, że autorzy niedawno dodali wsparcie dla padów. Ponadto poprawili grafikę, tak aby wykorzystywała 64-bitowe urządzenia. Jeśli to tej pory nie mieliście okazji zagrać w tego klasyka, to obniżka ceny wydania mobilnego to niezła okazja do nadrobienia tej zaległości.

Więcej informacji o Max Payne Mobile

9 Clues: The Secret of Serpent Creek

iOS: za darmo 

Użytkownicy iOS powinni skorzystać z okazji i pobrać 9 Clues: The Secret of Serpent Creek. Gra standardowo kosztuje kilkanaście złotych, a teraz przez krótki czas dostępna jest do pobrania za darmo i jest to jej wersja pełna oraz pozbawiona mikropłatności. Jest to casualowa przygodówka, której akcja toczy się w 50. XX wieku, pozwalając na wcielenie się w postać specjalizującej się w paranormalnych śledztwach pani detektyw. Produkcja oferuje ciekawą fabułę, śliczną dwuwymiarową grafikę i sporo solidnych zagadek. Nie zabrakło oczywiście także sekcji z ukrytymi obiektami. Dodatkową zaletą jest to, że tytuł posiada polską wersję językową. Szkoda tylko, że promocja nie obejmuje wydań na Androida i Windows Phone.

Więcej informacji o 9 Clues: The Secret of Serpent Creek

Wyprzedaż gier z Grand Theft Auto

Studio Rockstar mocno (o 40%-57%) przeceniło wszystkie mobilne odsłony cyklu Grand Theft Auto. Warto skorzystać, gdyż są to standardowo raczej drogie pozycje. Warte są jednak nawet pełnej ceny, a co dopiero po obniżce. Każda z tych produkcji to potężny sandboks, który zapewni co najmniej kilkadziesiąt godzin wyśmienitej zabawy. Do tego autorom całkiem sprawnie wyszło przeniesienie sterowania na ekrany dotykowe, choć dla tradycjonalistów dostępne jest także wsparcie dla padów.

Grand Theft Auto III - Android: 13,99  zł / iOS: 13,31 zł

Grand Theft Auto: Vice City - Android: 13,99  zł / iOS: 13,31 zł

Grand Theft Auto: San Andreas - Android: 18,99 zł  / iOS: 17,75 zł

Grand Theft Auto: Chinatown Wars - Android: 13,99  zł / iOS: 13,31 zł

Grand Theft Auto: Liberty City Stories - Android: 13,99 zł / iOS: 13,31 zł

 

Wyprzedaż gier z serii Anomaly

This War of Mine nie jest jedyną grą 11-bit studios, która została przeceniona. Obniżono również ceny całej serii Anomaly. To wyśmienite strategie stawiające na głowie zasady rządzące gatunkiem tower defense poprzez obsadzenie nas w roli strony atakującej. Wyjątkiem jest Anomaly Defenders, które pozwala pokierować obroną, więc jeśli zechcecie czegoś bardziej tradycyjnego, to ta marka również Was nie zawiedzie.

Anomaly Warzone Earth - Android: 4,09 zł / iOS: 8,87 zł

Anomaly Korea - Android: 4,09 zł 

Anomaly 2 - Android: 4,09 zł  

Anomaly Defenders: - Android: 4,09 zł 

Wyprzedaż gier z serii Braveland

Inną godną uwagi serią, która została w całości przeceniona jest Braveland. Na cykl składają się trzy odsłony i każda jest taktycznym turowym RPG ze śliczną rysunkową oprawą graficzną. System walki serii jest dopracowany, dobrze zbalansowany i jednocześnie wymagający, przez co bitwy zapewniają sporo satysfakcji. Cała trylogia jest godna uwagi, a dodatkową zaletą jest brak jakichkolwiek mikropłatności.

Braveland- Android: 3,89 zł 

Braveland Wizard - Android: 3,89 zł 

Braveland Pirate - Android 3,89 zł 

Farming Simulator 14

Android: za darmo / iOS: za darmo

Na koniec warto wspomnieć o Farming Simulator 14, czyli mobilnej wersji najpopularniejszej marki symulatorów rolniczych. Do niedawna gra sprzedawana była za ok. 12 złotych, a teraz można ją pobrać za darmo. Produkcja posiada mikropłatności, ale przedtem też je miała i nic nowego w tej kwestii nie dodano, ani nie utrudniono postępów przez rozgrywkę. Tym samym wciąż da się spokojnie grać bez wydawania prawdziwych pieniędzy.

Direct billing

Jak kupować gry mobilne? Wcale nie musicie posiadać karty kredytowej. Wystarczy być abonentem jednej z czterech największych sieci komórkowych (Orange, Play, T-Mobile, Plus) i uruchomić usługę direct billing, by dokonywać zakupów w Google Play (w przypadku T-Mobile także w Microsoft Store). Więcej informacji na temat direct billing znajdziecie w niżej podpiętym artykule:

Jak działa direct billing, czyli bezpieczne płatności mobilne