Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2019, 17:00

autor: Entelarmer

Project REsistance to nowe Resident Evil. Zapowiedź na Tokyo Game Show [Aktualizacja]

Firma Capcom wkrótce ujawni nową odsłonę serii Resident Evil. Project REsistance zostanie zapowiedziany przy okazji targów Tokyo Game Show 2019, na których będzie można zagrać w tę tajemniczą produkcję.

Aktualizacja

Nie minęło nawet kilka godzin od publikacji naszego tekstu, a już pojawił się pierwszy przeciek z Project REsistance. Przybrał on formę miniaturek filmiku w serwisie YouTube, które zauważył użytkownik Reddita o pseudonimie 5eye-samurai. Większe kopie wraz z bonusowym obrazem zamieścił Nibbelion z Twittera. Widzimy na nich czwórkę nieznanych bohaterów, co może sugerować produkcję nastawioną na tryb kooperacji. Czyżby Capcom postanowił wyręczyć Valve i stworzy trzecie Left 4 Dead jako nową odsłonę serii Resident Evil?

Czy tak wyglądają bohaterowie nowej gry z Resident Evil w tytule? - Project REsistance to nowe Resident Evil. Zapowiedź na Tokyo Game Show [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-29
Czy tak wyglądają bohaterowie nowej gry z Resident Evil w tytule?

Oryginalna wiadomość

Nowy Biohazard czai się tuż za rogiem. - Project REsistance to nowe Resident Evil. Zapowiedź na Tokyo Game Show [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-29
Nowy Biohazard czai się tuż za rogiem.

Nie jest tajemnicą, że Capcom szykuje coś dla fanów serii Resident Evil. Coś, co – jak spekulowano – poznamy w trakcie targów Tokyo Game Show 2019. Firma właśnie potwierdziła te domysły, uruchamiając stronę Project REsistance. Tam też zapowiedziano, że ów tajemniczy projekt zostanie ujawniony 9 września o godzinie 5:00 czasu polskiego. Wtedy właśnie otrzymamy pierwszy zwiastun. Choć w żadnym miejscu nie pada nazwa Resident Evil, charakterystyczna czcionka i wyróżnione litery „RE” zdają się potwierdzać, że chodzi o nową odsłonę nieumarłej serii. Wszelkie wątpliwości rozwiewa odesłanie do profilu marki na Facebooku. Sama gra ma ukazać się na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

Czym dokładnie jest nowa gra, nie sposób zgadnąć. Wielu zapewne wierzy, że jest to rzekomy Resident Evil 8, który pojawiał się przy okazji różnych pogłosek. Inni mogą wskazywać raczej na odświeżenie Resident Evil 3: Nemesis, zwłaszcza że sam Capcom niejako sugerował powrót trzeciej odsłony serii. Czy jednak firma zdecydowałaby się na tak enigmatyczną zapowiedź, gdyby chodziło „tylko” o remake starszej produkcji? Sam kryptonim gry budzi zastanowienie, bo choć można by go powiązać z historią trójki, skojarzenie to można uznać za nieco naciągane.

Remake? Kontynuacja? A może zupełnie inny projekt? - Project REsistance to nowe Resident Evil. Zapowiedź na Tokyo Game Show [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-29
Remake? Kontynuacja? A może zupełnie inny projekt?

Czymkolwiek nie jest Project REsistance, nie będziemy długo czekać na jego prezentację. Wkrótce po ujawnieniu teasera Capcom pojawi się na tegorocznej edycji imprezy Tokyo Game Show, odbywającej się w dniach 12-15 września. Twórcy nie tylko podzielą się informacjami na temat gry oraz materiałami z niej, ale też pozwolą odwiedzającym na samodzielną zabawę z nią. Najwyraźniej projekt jest na zaawansowanym etapie produkcji i nie będziemy długo czekać na jego premierę. Pozostaje wytrwać do 9 września.