Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość promocje 29 sierpnia 2019, 17:14

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Inside i Celeste od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

Od dzisiaj klienci Epic Games Store mogą pobrać za darmo gry Inside oraz Celeste. Poza tym firma Epic Games ujawniła, jakie pozycje będą na nich czekać od 5 września.

AKTUALIZACJA:

Opisane poniżej gry są już dostępne. Ponadto dowiedzieliśmy się, że 5 września z Epic Games Store pobierzemy za darmo The End is Nigh oraz Abzu.

Od dzisiaj w Epic Games Store można zdobyć za darmo dwie kolejne produkcje. Mowa o grze Inside od twórców kultowego Limbo, a także o ciepło przyjętej platformówce pod tytułem Celeste. Promocja potrwa do 5 września.

  1. Inside za darmo w Epic Games Store
  2. Celeste za darmo w Epic Games Store
Niech Was nie zwiedzie kreskówkowa stylistyka – Celeste potrafi poddać próbie umiejętności nawet najlepszych graczy. - Inside i Celeste od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-08-29
Niech Was nie zwiedzie kreskówkowa stylistyka – Celeste potrafi poddać próbie umiejętności nawet najlepszych graczy.

W Inside śledzimy losy chłopca, którego historia jest przekazywana bez użycia słów. Przemierzając posępne lokacje, ukrywamy się przed niebezpieczeństwami, pokonujemy przeszkody terenowe oraz rozwiązujemy zagadki blokujące dalszą drogę. Natomiast w Celeste wcielamy się w rudowłosą bohaterkę próbującą wspiąć się na sam szczyt wysokiej góry. Protagonistka potrafi nie tylko skakać po platformach, lecz także wspinać się po ścianach i sufitach oraz teleportować na krótkie odległości. Na osobną wzmiankę zasługuje fakt, że choć tytuł charakteryzuje się wysokim poziomem trudności, traktuje gracza sprawiedliwie, a problem nieco łagodzą rozsądnie rozmieszczone punkty kontrolne.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Celeste
  2. Oficjalna strona internetowa gry Inside
  3. Strona internetowa Epic Games Store