Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 12 listopada 2009, 09:50

autor: Cairine

Project Natal w listopadzie 2010 roku?

Project Natal wzbudza zainteresowanie i nadzieje graczy, a jego możliwości możemy podziwiać na trailerze zaprezentowanym w Los Angeles, podczas tegorocznych tragów E3. W czerwcu Microsoft pokazał innowacyjne rozwiązanie w praktyce – dzięki niemu do gry niepotrzebne już będą żadne kontrolery, a konsola rozpoznawać będzie głos i twarze graczy. Dzisiaj mamy dla Was więcej ciekawostek na temat samego sprzętu.

Project Natal wzbudza zainteresowanie i nadzieje graczy, a jego możliwości możemy podziwiać na trailerze zaprezentowanym w Los Angeles, podczas tegorocznych tragów E3. W czerwcu Microsoft pokazał innowacyjne rozwiązanie w praktyce – dzięki niemu do gry niepotrzebne już będą żadne kontrolery, a konsola rozpoznawać będzie głos i twarze graczy. Dzisiaj mamy dla Was więcej ciekawostek na temat samego sprzętu. Jak informuje serwis MCV niedawno przedstawiciele firmy Microsoft odwiedzili szereg brytyjskich producentów i wydawców próbując pozyskać ich poparcie dla swojego projektu. Mimo, że spotkania miały charakter poufny, wiele szczegółów wyciekło do Internetu.

Według źródeł, na które powołuje się redakcja portalu, kamera, która pozwoli na grę bez żadnych kontrolerów trafi do sklepów dokładnie za rok, w listopadzie 2010 roku. Microsoft na dzień premiery planuje wyprodukować 5 milionów sztuk urządzenia (liczba ta obejmuje ilość sprzedawaną osobno oraz w pakiecie z konsolami). Sprzedawany osobno gadżet ma kosztować poniżej 50 funtów, jednak jedno ze źródeł mówi o cenie 30 funtów. Microsoft chce w ten sposób, by jak najwięcej osób „pod wpływem impulsu” nabyło nowinkę.

W czasie premiery dostępnych ma być 14 gier wykorzystujących nową technologię. Projekt wsparły już Activision, Bethesda, Capcom, Disney, Electronic Arts, Konami, MTV, Namco Bandai, Sega, Square Enix, THQ i Ubisoft. Spośród zapowiadanych tytułów, które prawdopodobnie wykorzystywać będą nowe możliwości konsoli wymienia się m.in. Rock Band 3 czy też Fable 3. Studio Rare już zawiesiło prace nad jedną ze swoich gier, by poświęcić się produkcji wykorzystującej Project Natal.

Project Natal w listopadzie 2010 roku? - ilustracja #1

 

Jak powiedział wcześniej Phil Spencer, nadejście Natal będzie kolejnym krokiem w rozwoju konsol, które można porównać do premiery Xboksa 360 z listopada 2005 roku. Według szefa dywizji Xbox, klienci nie chcieliby wydawać kolejnych 400 dolarów na nową konsolę. Główny rywal Microsoftu, Sony tym razem chce wyprzedzić konkurenta. Chociaż PlayStation 3 pojawiło się na rynku później od Xboksa 360, firma zapowiada premierę swojej wersji „kontrolera” na wiosnę przyszłego roku. Dodać jednak trzeba, że Sony wykorzysta dostępny już gadżet w postaci kamery PlayStation Eye. Natomiast w lipcu Bill Gates wypowiedział się, że Project Natal nie będzie adresowany tylko i wyłącznie dla posiadaczy konsoli Xbox 360 (którzy najprawdopodobniej dostaną niedługo również napędy Blu-ray), ale także ułatwi pracę z komputerem stacjonarnym. Po dzisiejszych informacjach powiedzieć trzeba, że potwierdzałyby one czerwcowe przewidywania redaktorów 1Up. Czy przyjdzie też czas na Xbox Natal?