Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2015, 18:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Project CARS nie trafi na Wii U; pojawił się nowy dodatek

Deweloperzy Project CARS poinformowali, że gra nie ukaże się na konsoli Wii U, a studio Slightly Mad czeka na zapowiedź nowego sprzętu firmy Nintendo. Z kolei posiadacze pozostałych platform otrzymali dziś dodatek Audi Ruapuna Park Track.

Pod koniec maja informowaliśmy, że najnowsza gra wyścigowa studia Slightly Mad, Project CARS, raczej nie pojawi się na konsoli Wii U. Deweloperzy wstrzymali prace nad tą wersją do targów E3, gdyż liczyli, że Nintendo zapowie wtedy swoją nową konsolę. Tak się jednak nie stało, a w oświadczeniu przesłanym serwisowi Nintendo Life stwierdzono, że: „czekamy na zapowiedź nowego sprzętu Nintendo. Project CARS to po prostu zbyt wiele dla Wii U”. Krótko pisząc, rozwiano nadzieje fanów obecnej konsoli stacjonarnej Japończyków, wcześniej zapewniano bowiem, że nawet jeżeli Nintendo nie zapowie na E3 nowej maszyny, to i tak deweloperzy spróbują dokończyć wersję na Wii U. Teraz już wiemy, że to koniec.

Project CARS w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Slightly Mad Studios
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, XOne
  • Data premiery: 7 maja 2015 roku

O ile użytkownikom Wii U przekazaliśmy złe wieści, tak dla osób korzystających z innych platform sprzętowych mamy dobrą nowinę. Deweloper udostępnił bowiem dodatek Audi Ruapuna Park Track, zawierający tor Ruapuna Park International Raceway oraz trzy samochody: Audi R18 e-tron Quattro, Audi R8 LMP900 i 1989 Audi 90 IMSA GTO. Ponadto za darmo oferowane jest Audi A1 Quattro.

Project CARS dostępne jest na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC od maja bieżącego roku. Produkcja okazała się bardzo dobrą pozycją dla miłośników gier wyścigowych i spotkała się z ciepłym przyjęciem graczy, sprzedając się w ponad milionie egzemplarzy.

Project CARS zajechało Wii U. - Project CARS nie trafi na Wii U; pojawił się nowy dodatek - wiadomość - 2015-07-21
Project CARS zajechało Wii U.