Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2015, 19:15

autor: Pirlond

Project CARS z milionem sprzedanych egzemplarzy

Od premiery Project CARS minął już prawie miesiąc – gra zadebiutowała na rynku 7 maja. Teraz twórcy produkcji postanowili pochwalić się jej dotychczasowymi wynikami sprzedażowymi. Jest całkiem nieźle – tytuł znalazł do tej pory milion nabywców.

Project CARS sprzedało się w milionie egzemplarzy. - Project CARS z milionem sprzedanych egzemplarzy - wiadomość - 2015-06-05
Project CARS sprzedało się w milionie egzemplarzy.

Przedstawiciele firmy Bandai Namco oraz deweloperzy ze studia Slightly Mad ujawnili pierwsze wyniki sprzedaży gry Project CARS. Od dnia swojej premiery – a więc 7 maja – produkcja rozeszła się w liczbie miliona egzemplarzy. Uwzględniono przy tym dane dotyczące wszystkich wersji sprzętowych tytułu, a więc tych przygotowywanych z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Można oczywiście zastanowić się czy w sytuacji, gdy projekt wydany został na trzy platformy docelowe, rezultat ten jest dużym osiągnięciem. Warto jednak zaznaczyć, że gatunek symulatorów samochodowych jest dosyć niszowy i zazwyczaj nie cieszy się sporą popularnością. W związku z tym można chyba mówić o sukcesie.

W opublikowanym oświadczeniu Ian Bell, szef studia Slightly Mad, po raz kolejny podkreślił rolę graczy, którą odegrali w procesie tworzenia Project CARS. Deweloperzy zastosowali bowiem nietypową strategię i wiele decyzji projektowych konsultowali ze społecznością fanów, którzy mieli wpływ na ostateczny kształt gry. Dzielili się swoimi opiniami o kolejnych wersjach produkcji, wskazywali błędy i uchybenia. A jak zaznacza Bell, to dopiero początek – tytuł czeka ponoć świetlana przyszłość. Twórcy mają zaś o niej zacząć opowiadać „bardzo, bardzo szybko”.

Project CARS jest nową grą wyścigową od studia Slightly Mad. Podobnie jak wcześniejsze projekty deweloperów – a więc m.in. dwie części Need for Speed: Shift – produkcja jest symulatorem, co oznacza, ze stawia duży nacisk na realizm.