Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2019, 09:45

autor: Serek

Prezes Ubisoftu zapowiada kontynuację serii Splinter Cell

Seria Splinter Cell powróci - takie informacje zdradził Yves Guillemot, prezes Ubisoftu, w rozmowie z chińskim serwisem GamerSky. Niestety, raczej nie nastąpi to w najbliższych miesiącach. Sama gra ma być pod pewnymi względami „eksperymentalna".

Tęsknicie za Samem Fisherem? - Prezes Ubisoftu zapowiada kontynuację serii Splinter Cell - wiadomość - 2019-08-11
Tęsknicie za Samem Fisherem?

Od premiery ostatniej odsłony niezwykle popularnej serii skradanek Tom Clancy’s Splinter Cell minęło już prawie 6 lat. Najnowsza część cyklu - Splinter Cell: Blacklist - ukazała się dokładnie 20 sierpnia 2013 roku. Mimo faktu, że Ubisoft co jakiś czas przypomina o Samie Fisherze (na przykład dodając tę postać w aktualizacji do Ghost Recon: Wildlands), to fani wielokrotnie upominali się o pełnoprawną kontynuację przygód agenta. Niestety, przez długi czas Ubisoft zaprzeczał, jakoby nowa gra z serii była w przygotowaniu.

Tak było do niedawna, bowiem w zeszłym tygodniu dotarły do nas bardzo ciekawe informacje. Prezes Ubisoftu, Yves Guillemot, udzielił wywiadu chińskiemu serwisowi GamerSky, w którym zdradził plany dotyczące serii. Okazuje się, że gracze jednak otrzymają oczekiwaną kontynuację (chociaż niezbyt prędko):

Splinter Cell będzie na swój sposób eksperymentalny, lecz bardziej w kwestii różnych urządzeń. Bardzo dużo pracujemy nad marką, aby w pewnym momencie z nią powrócić. Nie możemy powiedzieć kiedy, ponieważ, jak wiadomo, to wymaga czasu. Musimy tylko znaleźć odpowiedni moment.

Trudno powiedzieć, co prezes Ubisoftu miał na myśli, mówiąc o „eksperymentach” i „różnych urządzeniach”. Chociaż pokrywałoby się to z doniesieniami, które pojawiały się wokół serii od początku roku. Przypomnijmy, że zaczęło się od Luki Warda - aktora głosowego, który podkładał głos dla postaci Sama Fishera we włoskiej wersji językowej. Tenże człowiek zaczął w pewnym momencie regularnie udostępniać na Facebooku materiały związane z cyklem. Następnie pojawił się temat E3, gdzie Splinter Cell... był nieobecny.

Po tym przyszedł czas na mało zabawny „żart” Juliana Gerighty’ego (dyrektora kreatywnego Ubisoftu), który ogłosił na Twitterze, że pracuje nad nowym Splinter Cellem. Najnowsze plotki głosiły jednak, ze studio rzeczywiście myśli nad wznowieniem serii, ale jako gry VR. Może to właśnie miał na myśli Yves Guillemot, mówiąc o eksperymentach w kontekście nowych urządzeń? Pytanie tylko, czy Ubi pracuje nad pełnoprawną kontynuacją oraz grą VR, a może (co byłoby smutne) będzie tylko jeden tytuł? Trudno w tej chwili ocenić, miejmy nadzieję, że niebawem dowiemy się czegoś więcej o nowej produkcji.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Splinter Cell: Blacklist