Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2022, 15:23

autor: Krzysiek "kalwa" Kalwasiński

Splinter Cell Remake zostanie „przepisany” dla współczesnych graczy

Oferta pracy opublikowana na stronie Ubisoftu sugeruje, że remake oryginalnego Splinter Cella uraczy nas fabułą dostosowaną do dzisiejszych odbiorców.

Źródło grafiki powyżej: Ubisoft.

Remake pierwszej odsłony Splinter Cell zapowiedziany został już trochę czasu temu. Od tamtej pory w temacie panowała cisza. Aż do teraz, kiedy redaktorzy PlayStation Universe trafili na ofertę pracy umieszczoną na oficjalnej stronie Ubisoftu. Wskazuje ona na to, że fabuła skradankowej klasyki zostanie „przepisana” tak, aby odpowiadała dzisiejszym odbiorcom.

Tom Clancy’s Splinter Cell Remake potrzebuje scenarzysty, który zajmie się sprawnym nakreśleniem postaci i napisaniem dla nich dialogów, a przy okazji sprawi, że będą bardziej przekonujące oraz autentyczne.

Pierwsza odsłona Splinter Cell jest fundamentem, którego opowieść zostanie przepisana i zaktualizowana tak, aby odpowiadała dzisiejszym odbiorcom. Chcemy zachować ducha oryginalnej gry i pozostać wierni jej tematyce. Jednocześnie pragniemy, aby postacie miały więcej głębi, podobnie jak świat, w którym istnieją. Zależy nam na tym, aby stały się bardziej autentyczne i rzeczywiste – czytamy w ofercie pracy.

Do powyższego dodano jeszcze, że zadaniem scenarzysty będzie sporządzenie „spójnej i przekonującej opowieści dla nowych odbiorców Splinter Cell”.

Oznaczać może to tak naprawdę wszystko. Począwszy od mało znaczących detali, a kończąc nawet na przekształceniu kluczowych cech kultowych postaci. Sam Fisher w pierwszej odsłonie serii jest dość milczącym typem i twórcy mogliby pokusić się o zmianę choćby w tej kwestii, aby protagonista wypowiadał się częściej. Mogą też podejść do tematu tak jak twórcy remake’u Resident Evil 2, którym uwspółcześnienie Leona, Claire i całej reszty udało się znakomicie.

Czas pokaże, co zamierza Ubisoft. Pocieszające jest to, że zależy mu na zachowaniu ducha oryginału, toteż powinna być to gra liniowa i mocno nastawiona na skradanie. Nie ujawniono jednak, kiedy mniej więcej pojawi się remake, toteż musimy poczekać na nowe informacje.

E3 2021