Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2011, 09:35

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Premiera przygodówki Jurassic Park w wersji na Xboksa 360 dopiero w 2012 roku

Firma Telltale Games ogłosiła przesunięcie daty premiery gry przygodowej Jurassic Park w wersji na Xboksa 360. Posiadacze konsoli Microsoftu doczekają się jej dopiero w 2012 roku.

Studio Telltale Games ogłosiło, że gra przygodowa Jurassic Park w wersji na Xboksa 360 ukaże się później niż zapowiadano. Posiadacze konsoli Microsoftu na premierę poczekają do 2012 roku.

Stosowna informacja pojawiła się na oficjalnym forum dewelopera. Twórcy wciąż szukają wydawcy dla edycji na Xboksa 360 i choć są bardzo blisko jego znalezienia (ogłoszenia w tej sprawie mamy doczekać się wkrótce), to wersja na tę platformę nie ma już szans zadebiutować w tym roku. Autorzy „uczynią wszystko, aby dostarczyć ją tak szybko, jak to tylko możliwe”.

Opóźnienie premiery na Xboksa 360 związane jest z faktem, że w tym przypadku gra zostanie wydana jedynie w wersji pudełkowej. Na płycie znajdziemy wszystkie pięć epizodów, które na PlayStation 3 oraz PC będą dostępne w dniu debiutu za pośrednictwem cyfrowej dystrybucji. Zakupimy je oddzielnie lub w jednym pakiecie.

Co ciekawe, pod znakiem zapytania nadal stoi jednoczesna premiera gry dla amerykańskich i europejskich użytkowników PlayStation Network. Twórcy „ciężko pracują”, aby do niej doszło, ale będą mogli to ostatecznie potwierdzić dopiero za jakiś czas. Przypomnijmy, że przygodówka powinna zadebiutować na PlayStation 3 oraz PC dokładnie 15 listopada, a więc dzień później dostaliby ją europejscy posiadacze konsoli firmy Sony.

Jurassic Park stanowi połączenie elementów przygodówki z grą akcji. Produkcja jest tworzona na podstawie książek zapoczątkowanych przez powieść Park Jurajski autorstwa Michaela Crichtona, na której z kolei bazuje popularna seria filmów o tym samym tytule. W najnowszym dziele studia Telltale Games wcielimy się w głównego weterynarza wyspy, który w obrazie kinowym Stevena Spielberga pojawia się tylko na chwilę.