Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2011, 08:35

autor: Sarge

Hydrophobia Prophecy w środę za darmo dla abonentów PlayStation Plus

Studio Dark Energy Digital ujawniło datę premiery gry Hydrophobia Prophecy na PlayStation Network. Tytuł zadebiutuje w tę środę w ramach europejskiej usługi firmy Sony, a abonentom PlayStation Plus zostanie udostępniony całkowicie za darmo.

Rob Hewson ze studia Dark Energy Digital ujawnił datę premiery gry Hydrophobia Prophecy w wersji na PlayStation 3. Z informacji podanych na łamach europejskiego bloga PlayStation wynika, że produkt zostanie udostępniony całkowicie za darmo abonentom PlayStation Plus.

Tytuł pojawi się jutro na amerykańskim PlayStation Network, podczas gdy europejscy użytkownicy usługi doczekają się go w środę, czyli 2 listopada. Twórcy chwalą się, że będzie to najbardziej dopracowana edycja tej gry – najpierw została bowiem wydana na Xboksa 360 pod nazwą Hydrophobia, by w maju bieżącego roku zadebiutować na łamach Steama już w usprawnionej wersji o podtytule Prophecy.

Hydrophobia Prophecy będzie dostępna za darmo dla osób opłacających subskrypcję PlayStation Plus. Jest to o tyle atrakcyjna oferta, że rzadko zdarza się, by abonenci tej usługi otrzymywali gratis premierową produkcję (wcześniej było tak z grą Stacking). Należy jednak pamiętać, że grę trzeba ściągnąć w ciągu najbliższego miesiąca i będzie aktywna tylko na czas trwania abonamentu. Potem powinniście go przedłużyć – inaczej nie zagracie w produkcję studia Dark Energy Digital. Nieznana pozostaje cena dla pozostałych graczy. Na Steamie wynosi ona 9,99 euro, więc polscy użytkownicy PlayStation Network powinni liczyć się z wydatkiem rzędu 36 złotych.

Hydrophobia Prophecy to znacznie poprawiona edycja Hydrophobii z Xboksa 360, wprowadzająca także pewne usprawnienia w stosunku do wersji pecetowej. Posiadacze PlayStation 3 mogą liczyć na ulepszoną oprawę graficzną i mechanikę rozgrywki, zupełnie nowe poziomy, odświeżony dubbing, zmienione zakończenie, a także wsparcie dla kontrolera PlayStation Move.

Hydrophobia Prophecy w środę za darmo dla abonentów PlayStation Plus - ilustracja #1

Jedną z ciekawszych nowości w stosunku do produkcji dostępnej na Xbox Live Arcade jest system Darknet. Pozwoli on graczom w dowolnym momencie rozgrywki wyrazić swoją opinię na temat danego fragmentu poziomu – będziemy mogli zarówno pochwalić twórców, jak i zganić ich za jakieś rozwiązanie. Zrobimy to za pomocą gotowych słów-kluczy biorących pod uwagę różne aspekty gry. Nabytą w ten sposób wiedzę deweloper chce wykorzystać w przyszłych aktualizacjach poprawiających ewentualne niedociągnięcia. Jednocześnie potwierdzono, że nie planuje się wydawania jakichkolwiek dodatków DLC.

Hydrophobia Prophecy stanowi połączenie elementów przygodowych i gry akcji. Wcielimy się w Kate Wilson, która szuka zatrudnienia na statku Queen of the World, w celu przełamania swojego strachu przed wodą. Jak na ironię losu, w trakcie rejsu okręt zostaje przejęty przez terrorystów, a w walce z nimi pomoże właśnie wspomniany żywioł. W trakcie zabawy graczom wielokrotnie przyjdzie odpowiednio manipulować przepływem cieczy. Za realistyczne zachowanie wody odpowiada autorski silnik HydroEngine.