Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 maja 2020, 15:45

autor: Entelarmer

Premiera Minecraft: Dungeons - przystępnego hack and slasha

Dziś zadebiutowała gra Minecraft: Dungeons. Hack'n'slash w klimatach popularnego sandboksa studia Mojang możecie już sprawdzić na PC i konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.

Premiera Minecraft: Dungeons - przystępnego hack and slasha - ilustracja #1
Lochy Minecrafta czekają na śmiałków.
Minecraft Dungeons w skrócie:
  • Producent: Mojang Studios
  • Wydawca: Microsoft Studios
  • Gatunek: hack’n’slash, dungeon crawler
  • Platformy sprzętowe: PC, PS4, Switch, XONE
  • Inne: spin-off popularnego Minecrafta w konwencji uproszczonego dungeon crawlera; spore możliwości personalizacji (brak podziału na klasy i drzewek umiejętności)

Dziś, zgodnie z zapowiedziami, zadebiutowała nowa gra sygnowana logo Minecrafta. Jest nią Minecraft: Dungeons, kolorowy hack’n’slash, w którym przemierzamy lochy samotnie lub w towarzystwie znajomych. Tytuł ukazał się na pecetach oraz konsolach Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. W przypadku platformy Microsoftu produkcja została dodana do biblioteki usługi Xbox Game Pass. Jeśli nie w smak Wam zakup tej subskrypcji, cyfrowe wydanie Minecraft Dungeons znajdziecie w sklepach cyfrowych Microsoftu, Sony oraz Nintendo, w których – w zależności od platformy – za podstawowe wydaniu zapłacicie od 79 zł (PS4) do 92,49 zł (PC/XONE). Natomiast edycja bohatera (dodająca m.in. skórki oraz dwa rozszerzenia DLC) to wydatek 125-137,49 złotych. Niestety, gra nie oferuje polskiej wersji językowej na konsolach.

O nowym dziele studia Mojang usłyszeliśmy pod koniec 2018 roku. Nie jest to pierwszy eksperyment twórców z marką, w którą zagrały setki milionów osób. Wcześniej otrzymaliśmy epizodyczną przygodówkę, a w drodze jest Minecraft Earth – tytuł mający konkurować z popularnym Pokemon GO. Samo Minecraft: Dungeons okazało się względnie udanym tytułem. Krytycy docenili przystępność oraz ogólny projekt gry i świetny tryb kooperacji, jednak owo uproszczenie rozgrywki przełożyło się też na brak głębi czy większych wyzwań. Niemniej ocena 7,5/10 przyznana przez naszego recenzenta wystawia dobre świadectwo twórcom. Nadmieńmy, że Minecraft: Dungeons otrzyma garść DLC z nową zawartością, które powinny przedłużyć żywot produkcji.