Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2011, 12:12

autor: Olek

Premiera konsolowych wersji gry Street Fighter X Tekken w marcu przyszłego roku

6 marca za oceanem i 9 marca w Europie zadebiutuje gra Street Fighter X Tekken. Niestety, dotyczy to tylko wersji przeznaczonych na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Deweloperzy z firmy Capcom pracują już jednak nad portami przeznaczonymi na komputery PC oraz PlayStation Vita.

Przedstawiciel firmy Capcom ujawnił termin premiery gry Street Fighter X Tekken. Wyczekiwany przez fanów obu serii tytuł zadebiutuje za oceanem 6 marca przyszłego roku, a trzy dni później trafi do sprzedaży w Europie. Dotyczy to jednak tylko wersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Prace nad pecetowym portem bijatyki dopiero się rozpoczęły.

Spekulacje dotyczące terminu premiery Street Fighter X Tekken pojawiły się w sierpniu, wraz z upublicznieniem założeń planu finansowego firmy Capcom na rok fiskalny 2011/2012. Spekulowano wówczas, że tytuł pojawi się na rynku wczesną wiosną. Wygląda jednak na to, że nastąpi to nieco szybciej.

Premiera konsolowych wersji gry Street Fighter X Tekken w marcu przyszłego roku - ilustracja #1

Wydawca wydaje się być przekonany o potencjale powstającej gry, bo najwyraźniej nie boi się konkurencji. Wystarczy wspomnieć, że 6 marca na sklepowe półki trafi także finalna część trylogii Mass Effect i z pewnością pod względem rozmachu kampanii reklamowej twórcom SFXT trudno będzie dorównać marketingowcom z BioWare oraz Electronic Arts. Na szczęście gra może liczyć na zainteresowanie dużej rzeszy miłośników obu serii. Goszczący na nowojorskim Comic Conie Yoshinori Ono, producent gry, zapowiedział, że z myślą o największych fanach przygotowana zostanie Edycja Specjalna. W skład pakietu wejdą m.in. komiks, zestaw „klejnotów” (gems), umożliwiających dodanie specjalnych cech ulubionym bohaterom oraz przypominająca automat do gier 5-calowa skarbonka do samodzielnego złożenia.

Nie wiadomo jeszcze kiedy w Street Fighter X Tekken będą mogli zagrać użytkownicy komputerów PC oraz przyszli nabywcy kieszonkowej konsoli PlayStation Vita. W obu przypadkach już wkrótce mamy dowiedzieć się wielu nowych informacji.

Póki co, zachęcamy do obejrzenia najnowszych filmików z gry, w których zobrazowano m.in. sposób działania systemu klejnotów w Street Fighter X Tekken.