Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 listopada 2019, 16:00

autor: AlexB

Premiera i recenzje Terminator: Resistance - krytycy ganią, a gracze chwalą

Na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One zadebiutował Terminator: Resistance. Ten polski FPS oparty na kultowej marce nie do końca przypadł do gustu krytykom, lecz jak na razie zbiera pozytywne opinie od graczy na platformie Steam.

W końcówce tego tygodnia mamy kilka interesujących premier. Większość graczy skupia się przede wszystkim na dwóch – Star Wars Jedi: Fallen Order oraz nowych i mocno kontrowersyjnych Pokemonach. Tymczasem gdzieś obok nich, trochę po cichu (co może wydawać się dziwne, zważywszy na siłę marki i niedawną premierę nowego filmu), na rynku pojawił się Terminator: Resistance. Opartego na kultowej serii filmów science-fiction FPS-a z elementami RPG od polskiego studia Teyon można zakupić w wersjach na PC (Steam), Xboksa One oraz PlayStation 4. Nie należy on jednak do tanich. Powstaje zatem pytanie, czy warto się nim zainteresować, zwłaszcza że poprzednią produkcję rodzimej ekipy wykorzystującą licencję innego kinowego cyklu, czyli Rambo: The Video Game, ciężko nazwać udaną? Zdania w sieci są jak na razie podzielone.

Terminator: Resistance z pewnością wzbudza nostalgię. - Premiera i recenzje Terminator: Resistance - krytycy ganią, a gracze chwalą - wiadomość - 2019-11-15
Terminator: Resistance z pewnością wzbudza nostalgię.

Po jednej stronie barykady stoją recenzenci branżowi. Terminator: Resistance nie do końca przypadł im do gustu. W serwisie Metacritic średnia ocen wersji gry na PlayStation 4 wynosi mało imponujące 46/100 (na podstawie 4 opinii). Krytycy zwracają uwagę na kiepski projekt całości, katastrofalne AI przeciwników i generalny brak jakiejkolwiek głębi w rozgrywce. Niektórym bardzo przykro jest, że potencjał drzemiący w marce Terminator nie został w pełni wykorzystany.

Wybrane recenzje gry

  1. PlayStation Universe - 7/10
  2. WorthPlaying - 6,5/10
  3. GameLiner – 5/10
  4. Push Square - 5/10
  5. IGN - 4/10
  6. VG247 - 4/10

W części recenzji przewija się jednak stwierdzenie, że w Terminator: Resistance można wyczuć przywiązanie autorów do materiału źródłowego i jeśli ktoś szuka odmóżdżającej rozrywki, to może ten tytuł sprawdzić. I tutaj dochodzimy do drugiej strony barykady, czyli odbiorców. Na Steam produkcja studia Teyon zbiera jak na razie zaskakująco dobre opinie. 83% z 74 posiadaczy gry na platformie firmy Valve, którzy postanowili podzielić się swoim zdaniem na jej temat, poleciło ją. Przyznają oni, że tytuł jest pod wieloma względami mocno zacofany, lecz stanowi on odpowiednik kina klasy B, z którym przy odpowiednim podejściu można się doskonale bawić. I choć sam gameplay czasem niedomaga, to olbrzymie pokłady nostalgii, potęgowanej przez doskonale znane fanom filmowego cyklu tematy muzyczne, potrafią to wynagrodzić.

A Wy po której stronie barykady stoicie? Czy miłość do serii, która jest widoczna w Terminator: Resistance, może przysłonić Wam ewentualne wady? Jeśli zastanawiacie się nad kupnem najnowszego dzieła studia Teyon, to musicie dobrze przemyśleć odpowiedzi na te pytania.

Jeśli jesteście ciekawi naszej opinii na temat Terminator: Resistance, to powinna się ona pojawić na stronie w ciągu najbliższych paru dni.

  1. Oficjalna strona gry Terminator: Resistance
  2. Oficjalna strona internetowa studia Teyon Games
  3. Terminator: Resistance – już graliśmy i odpowiadamy na 7 ważnych pytań